Matilda Djerf oglasila se na optužbe da zlostavlja zaposlenike: ovo je njezina strana priče
Matilda Djerf i zlostavljanje na radnome mjestu sve su o čemu se ovih dana govori u svijetu influencera. Donedavno se činilo da nema kraja Matildi ...
Aktivnosti na društvenim mrežama mogu se loše odraziti na vašu karijeru. Baš one stvari za koje mislite da imaju pozitivan utjecaj zapravo loše utječu na vaš posao.
Previše ‘lajkova’
Ako vaš posao ne uključuje društvene mreže, stalno ažuriranje profila i ‘lajkanje’ tuđih aktivnosti čini loše vašoj karijeri. Razlozi su očigledni: ako ste previše aktivni, posebno za vrijeme radnog vremena, vaši nadređeni ili kolege mogli bi se zapitati koliko ste posvećeni poslu.
Loša fotografija na profilu
Stručnjaci za društvene mreže otkrili su da je fotografija koju držite na profilu u poslovnom svijetu jako važna s obzirom na to da nije tajna kako poslodavci pretražuju kandidate za posao na internetu, a prvi rezultati uglavnom su profili na društvenim mrežama.
“Oko 85 posto najboljih kandidata imaju fotografije visoke rezolucije, slikane od grudi prema gore. Jasan pogled na lice kandidata ostavlja dojam povjerenja “, tvrde stručnjaci.
Komentari
Njuškanje poslodavaca ne mora se zaustaviti na vašem profilu, već i na profilima vaših prijatelja i na njihovim fotografijama i komentarima. Zato je jako važno da pazite kakve komentare oni ostavljaju vama i obrnuto. To je posebno važno kad su u pitanju slike, čak i one neoznačene, jer svaki neukusan komentar može vam naškoditi, makar bio napisan i u šali. Isto vrijedi i za vaše ‘lajkove’ ili komentiranje neprimjerenog sadržaja.
Nema vas na društvenim mrežama
Pretjerana aktivnost na društvenim mrežama definitivno je nepoželjna. No, to ne znači da bi ih trebalo izbjegavati i biti neaktivan, pogotovo ako ste bez posla.
“Društveni mediji jako su važni za traženje posla. To je izvor informacija o poslodavcima, ali i obrnuto. LinkedIn je danas obavezan za sve one koji žele da se za njih čuje za njih u poslovnom svijetu, ali i Facebook i Twitter mogu vam pomoći da pokažete svima svoje pozitivne osobine, kao što su na primjer kreativnost i dobre komunikacijske vještine“, objašnjavaju stručnjaci.
Izvor: msn.com