Matilda Djerf oglasila se na optužbe da zlostavlja zaposlenike: ovo je njezina strana priče
Matilda Djerf i zlostavljanje na radnome mjestu sve su o čemu se ovih dana govori u svijetu influencera. Donedavno se činilo da nema kraja Matildi ...
Ne misle svi poslodavci da je tetovaža prepreka. Naprotiv, nekima je to plus!
Kineski zmajevi, orlovi, dupini, ruže i brojni drugi crteži – tetovaže su sve prisutnije, a nose ih sve kategorije ljudi, od građevinskih radnika i mornara preko bolničarki do bankara.
U Sjedinjenim Američkim Državama, gdje danas svaki četvrti Amerikanac ima neku tetovažu, postoji čak prijetnja “skinvertising”-a (od riječi skin – koža i advertising – reklama), piše časopis “Capital“.
Naime, zaposlenici njujorške agencije za nekretnine “Rapid Reality” dobili su povišicu od 15 posto nakon što su dali istetovirati logo tvrtke na svom tijelu.
To, međutim, ne znači da su tetovaže svuda rado prihvaćene.
Istraživanje koje je tim znanstvenika sa Sveučilišta Saint Andrews, u Škotskoj, proveo među agencijama za zapošljavanje, pokazalo je da su tetovaže i dalje predmet predrasuda.
Autor studije profesor Andrew R. Timing navodi da usprkos sve rasprostranjenijem body art stilu ljudi zaduženi za odabir kandidata strahuju da bi tetovaže, koje često asociraju na huligane i narkomane, mogle odvratiti klijente.
Sve je više poslodavaca koji traže da tetovaže budu pokrivene, posebno ako je riječ o crtežima seksističkog, rasističkog ili nasilnog sadržaja.
U Americi, poslodavci su dužni zaposlenima jasno predočiti kodeks odijevanja kako ne bi bili pozvani na odgovornost zbog kršenja prava na privatnost i slobodu izražavanja.
U kalifornijskom gradiću San Pablo, u kojem vlada velika nezaposlenost, službenici su ovaj problem shvatili jako ozbiljno, pa su tako pokrenuli program za pomoć onima koji žele ukloniti vidljive tetovaže koje ih sprječavaju da nađu posao.
Izvor: Life Content
Foto: Guliver/Thinkstock