Tokofobija: kako prevladati strah od porođaja?
Otprilike 14 posto žena doživljava tokofobiju, odnosno ekstremni strah od porođaja. Problem je itekako stvaran i pogađa više žena nego što mislimo,...
Uz pažljivo planiranje i pripreme, sve veći broj mama dojilja odlučuje se na putovanje.
Ako dobro isplanirate put, na vrijeme izvršite sve pripreme, ponesete sve što će vam trebati i izaberete odgovarajuću destinaciju, put i u periodu dojenja može pružiti bezbrižne trenutke zasluženog odmora i opuštanja u društvu najbližih.
Putovanje s bebom koja sisa puno je jednostavnije za majku i sigurnije za bebu od putovanja sa djetetom koje se hrani nekom od adaptiranih formula za prehranu.
Uz činjenicu da je dojenje najbolji i najoptimalniji način prehrane djeteta, jer je majčino mlijeko nezamijenjiva hrana koja sadrži sve neophodne sastojke za rast, razvoj i zaštitu bebe, dojenje ima i svoje praktične prednosti i puno je jednostavnije, posebno ako ste izvan udobnosti svoga doma.
Mama koja doji ne mora prije puta planirati koju formulu za prehranu beba i koje količine treba ponijeti, ne mora brinuti hoće li i na putu moći pronaći isti proizvod, koliko bočica i duda treba spakirati i na koji način će ih na putu prati i čuvati.
Dojenje štiti bebu od mogućih zaraza na putu
Bebe do šest mjeseci starosti, ukoliko se doje, nije potrebno dodatno hraniti, čak niti u vrućim ljetnim danima. Tako dojenje štiti bebu i od moguće zaraze vodom, u čiju kvalitetu na putovanjima nikada niste sigurni.
Dok ste na putu, trebate se potruditi zadržati razinu laktacije i osigurati dovoljnu količinu mlijeka, kako biste bebi pružili potrebnu hranu i tekućinu. To ćete postići što češćim dojenjem, kad god beba zatraži.
Organizirajte sebi i bebi mirno, skrovito mjesto za dojenje, gdje ćete se moći opustiti i uživati u ljubavi i bliskosti koje pružaju trenuci dojenja.
Sretan put!
Autor: Life Content