5 mirisnih trendova koji će vladati ove zime + 15 prijedloga hit parfema
Bilo da vas privlači snježna šuma, slatkoća vanilije ili kremasta toplina bademovog mlijeka, ove zime postoji trend mirisa koji će odgovarati vašoj...
Zajedno s toplim danima povećava se učestalost uklanjanja dlačica, a u skladu s tim veća je i mogućnost pojave uraslih dlačica. To ne predstavlja samo estetski problem nego i zdravstveni. Osim što ta pojava izgleda loše, nerijetko je i jako bolna.
Kada dođe do urastanja dlačice, ona izrasta unutar folikula, odnosno ne izraste izvan kože. Tada se stvaraju male izbočine koje zatim mogu prerasti u folikulitis, odnosno upale korijena, nakon čega nastaju gnojni prištići na kožnoj površini.
Kako bi spriječili ovu neugodnu pojavu, donosimo vam par korisnih savjeta. Savjeti su ključni iz razloga što ne postoji lijek koji bi to spriječio.
Depilacija kremama
Najbolje je koristiti kreme za depilaciju ili jednostavno britvom ukloniti nepoželjne dlačice. Broj uraslih dlačica se najčešće pojavljuje nakon depilacije voskom. Optimalni razmak između depilacija je tri tjedna, jer je vrlo važno da one narastu do optimalne dužine kako ne bi pucale pri uklanjanju.
Suhi piling
Prije same depilacije napravite piling na suhoj koži kako biste uklonili odumrle stanice i očistili začepljene pore od nečistoće. Suhi piling je jači od pilinga prilikom tuširanja te će efekt zasigurno biti bolji.
Njega nakon depilacije
Poželjno je da depilirano područje nakon depilacije dezinficirate alkoholom ili nekim drugim antibakterijskim sredstvom. Uklanjanjem bakterija smanjit će se upalni procesi na koži. Ako, pak, ne podnosite peckanje ili miris alkohola, može vam pomoći lavandino ulje. Lavanda je prirodan lijek koji sprječava crvenilo i upalne procese na koži.
Foto: Unsplash