Genijalna ideja: eventi na kojima se odvija razmjena parfema postaju sve veći hit
Žene su oduvijek ludovale za parfemima i toaletnim vodicama, no svi stručnjaci iz svijeta kozmetike slažu se da scena parfema nikad nije bila tolik...
Kakve rezultate možemo dobiti iz korištenja hijaluronske kiseline za kosu?
Hijaluronska kiselina jedan je od najpopularnijih sastojaka na svijetu – s razlogom.
Poznat je po sposobnosti držanja do 1000 puta veće od vlastite težine u vodi, pomaže hidrirati i nahraniti kožu iznutra, no TikTokeri sada nanose hijaluronsku kiselinu u kosu, a rezultati su iznenađujući. U viralnom videu TikTokerica Kaitlin Boyer testirala je teoriju o apliciranju The Ordinary hijaluronskog seruma na kosu dva tjedna uzastopno i snimila je rezultate. Cilj je bio da se kosa nahrani i hidratizira pomoću hijaluronske kiseline tijekom noći, a dobilo se upravo ono što se i očekivalo – u svega dvije večeri mekša i svilenkastija kosa. No, s obzirom na to da je riječ o serumu kojem je namjena ponajprije za kožu, nemojte pretjerivati s ovim jer postoje proizvodi za kosu s hijaluronskom kiselinom.
@katilynroundtreeSaw a TikTok that said hair oil doesn’t moisturize your hair, only water can. So I tried Hyaluronic Acid! 🤯 #hyaluronicacid #hair #hairhack #dryhair♬ Good as Hell – Lizzo
1. Omogućava intenzivno hidriranje. To posebno vrijedi u proljeće, nakon završetka sezone grijanja i uporabe kapa. Hijaluron privlači molekule vode i ravnomjerno ih raspoređuje po cijeloj strukturi kose.
2. Prehrana folikula kose. Postupci poboljšavaju mikrocirkulaciju i metabolizam u vlasištu, što ih čini snažnim aktivatorom rasta novih zdravih kovrča.
3. Oporavak od oštećenja. Izloženost ultraljubičastim zracima, redovito bojenje, oblikovanje i uporaba fen za sušenje kovrča – sve to ima negativne posljedice, koje se mogu nadoknaditi hijaluronskom kiselinom.
4. Stimulacija procesa sinteze proteina. Revitalizirajuće brave moguće su zbog poboljšane proizvodnje kolagena i elastina.
5. Keratinska sinteza se aktivira kako bi se stvorio glatki vanjski omotač kose, a dodatno se stvara zaštitni film hijalurona.
Važno je zapamtiti da biste također trebali biti oprezni s ovim sastojkom jer u nerazumnim količinama ona može biti štetna. Treba imati na umu sljedeće:
Ne upotrebljavajte hijaluron duže vrijeme jer će to dovesti do viška njega. To će se negativno odraziti ne samo na kosu, već i na generalno stanje organizma. Ako na vlasištu ima rana, porezotina, ogrebotina ili mikropukotina, pričekajte s maskama i čistim hijaluronom jer njegov kontakt s ozlijeđenom kožom može uzrokovati svrab, alergijske reakcije i upale. Za kožne bolesti poput psorijaze vlasišta, ekcema, seboreje, dermatitisa ili peruti, posavjetujte se s liječnikom.
Foto: shevtsovy via Getty Images