Matilda Djerf oglasila se na optužbe da zlostavlja zaposlenike: ovo je njezina strana priče
Matilda Djerf i zlostavljanje na radnome mjestu sve su o čemu se ovih dana govori u svijetu influencera. Donedavno se činilo da nema kraja Matildi ...
Svi znamo kako danas, da bismo zadržali posao, moramo stalno raditi, zaboraviti na privatni život i slobodno vrijeme, te na taj način postajemo radoholičari.
Posao postaje nešto kao droga s koje se teško skinuti. Radoholičari često osjećaju prazninu, strah i usamljenost. Ovo se najčešće događa kod ljudi koji rade na srednjim poslovima i rijetko imaju mogućnost napredovanja.
Međutim, radoholičari se razlikuju. Postoje radoholičari koji rade, ulažu svoju trud, ali i postižu rezultate. Postoje radoholičari koji se stalno bore za svoje mjesto i postoje neuspješni radoholičari koji se, usprkos velikom trudu, osjećaju kao gubitnici.
Žene se u današnje vrijeme stalno bore za posao i stalno rade. Uz pritisak na poslu, žene osjećaju pritisak i izvan radnog mjesta, jer se moraju brinuti o domaćinstvu, financijama, djeci, partneru. Nemaju dovoljno novca da plate kućnu pomoćnicu koja bi im pomogla barem u kući, jer ionako spajaju kraj s krajem. Sa svim tim nastaje i osjećaj gubitka i straha, jer žene misle da ne mogu uspjeti u svemu. Sve ovo uzrokuje stres, koji se nakon nekog vremena pretvara u bolesti koje se teško liječe, a to je šećerna bolest, rak i infarkt, kao i depresija.
Na najvećem udaru se nalaze trudnice. Dijete reagira na stres majke. Ukoliko se dijete u preranom periodu navikne na stres majke, može izrasti u osobu koja se neće znati nositi s poteškoćama koje nosi život i bit će previše osjetljivi.
Izvor: Ljepota.ba