Kako prepoznati dehidriranost kod bebe?
Britanski pedijatri dramatično upozoravaju kako davanje vode novorođenčadi može štetiti zdravlju, no domaći stručnjaci to opovrgavaju. Ipak, ne pre...
Nema ljepšeg osjećaja za roditelje nego kada im se dijete prvi put osmjehne. Kada su djeca još mala, odnosno kod novorođenčadi taj osmijeh je refleksni, ali kada beba poraste i postane svjesna, onda tu nastupate vi kako biste joj izmamili osmijeh na lice.
Osmijeh je naučena reakcija kojom beba pokazuje svoje unutarnje stanje, a pravi osmijeh javlja se između šestog i 12 tjedna djetetova života. Pronašli smo za vas nekoliko savjeta kojima možete „nagovoriti“ dijete da se nasmije.
Igra koju male bebe najviše vole je igra skrivanja. Pokrijte svoje lice, a zatim naglo otkrijte. Grimase koje radite za vrijeme ove igre tjeraju bebu na smijeh.
Pravite se kao da jedete bebine prstiće na nogama i rukama i usput joj pričajte. Bit ćete toliko zadovoljni kada vam se beba osmijehne zbog vaše igre.
Svaki dan djetetu puštajte glazbu, a možete se potruditi i da koji put zaplešete ili zaplješćete. Vaše dijete će biti sretno, zadovoljno i, naravno, nasmijano.
Izvor: ljepota.ba