Ovo su 3 najviralnija proizvoda s Beauty TikToka u 2024.
Ako je davno prošlo vrijeme kada ste se "kačili" na svaku novotariju s TikToka te sada pažljivije i mudrije odabirete što ćete isprobati, izdvojili...
Drevni tretmani na novi način
Biljna ulja već su godinama hit među ljubiteljicama prirodne kozmetike jer mogu zamijeniti niz kupovnih kozmetičkih proizvoda. Ako još niste, vrijeme je da otkrijete njihovo čarobno djelovanje na kožu i kosu.
Prije modernih laboratorija i drogerija, još od vremena drevnih Egipćana i Grka, u njezi kože i kose korištena su biljna ulja i maslaci. I danas pružaju jednako plodonosno rješenje za regeneraciju i mladoliki izgled kože, kose i noktiju.
Zahvaljujući svojim ljekovitim komponentama, biljna ulja predvodnici su u pomlađivanju. Ona vlaže, štite, omekšavaju, hrane i zacjeljuju. Zbog toga ih danas kozmetička industrija obilato koristi u svojim proizvodima kao moćne aktivne molekule. Ali zašto kupovati i trošiti novac, kad jedna bočica biljnog, baznog ulja (odabranog prema tipu kože ili kose) može zamijeniti čak desetak preparata za njegu od glave do pete?!
Bilo da ste ostali bez kupovnog proizvoda ili preferirate prirodnu kozmetiku iz kućne radinosti, sto posto prirodnu, biljna bazna ulja, nalik kokosovom, bademovom ili maslinovom, mogu zamijeniti više od deset kozmetičkih proizvoda. Ne trebate diplomu kemičara da biste smiješali ove njegujuće pomade za kožu i kosu.
Žlica zobi, meda, jogurta i/ili limunova soka pomiješana s uljem u trenu se pretvara u hidratantnu, umirujuću i antioksidativnu masku za lice. Imate li osjetljivu kožu, prvo napravite test na malom djeliću kože prije nego što domaću masku nanesete na lice, vrat i dekolte.
Imate li suhu ili dehidriranu kožu lica, odabrano ulje možete nanijeti ravno na kožu. Ali ako vam se to čini premasnim za vašu kožu, dodajte kap ulja svojoj omiljenoj hidratantnoj kremi. Obogatili ste svoju kremu dodatnim aktivnim sastojcima pa slobodno može zamijeniti svoju noćnu kremu. Odaberite lagana, nekomedogena ulja, poput konopljinog, suncokretovog ili arganovog.
Dodate li žlici ulja 3-4 žličice šećera, kukuruzne krupice ili taloga kave, dobili ste bogati mehanički piling za tijelo nakon čega će vaša koža biti glatka i nahranjena. Trebate li piling za lice, odaberite nježnija zrnca, poput rižinog brašna. Formula je jednostavna: za grubu kožu koristite grublja zrnca, a za fine i osjetljive dijelove tijela što mekša.
Ulje uklanja čak i vodootpornu šminku, i to bez kemikalija koje mogu iritirati oči dok istovremeno hrani i njeguje kožu. Kada ste blazinicom natopljenom s par kapi ulja uklonili šminku, kožu isperite toplom vodom i pjenom za pranje lica ili tonikom.
Pročitajte: Zaboravite na ulje ružmarina, ove zime spas za vašu kosu dolazi u obliku ulja brokule
Gruba, suha i ispucala koža koljena, laktova ili stopala treba dubinsku njegu. Nakon pilinga počastite svoju kožu s par kapi ulja. Navucite pidžamu i čarape da “zaključate” vlagu i vaš hidratantni tretman može početi.
Plitku posudu napunite s malo ulja po izboru pa namočite vrhove prstiju. Na ovaj ćete način omekšati kutikule, što će olakšati manikuru, a ovakva će redovita njega ojačati i nokte te spriječiti njihovo listanje.
Žlica-dvije blago zagrijanog ulja, odabranog prema vašem tipu kose ili problemu s kojim se želite obračunati, savršena je DIY maska za kosu. Umasirajte ulje na tjeme i kosu pa je omotajte toplim ručnikom, što će pospješiti apsorpciju ulja. Ostavite da djeluje 10-20 minuta pa temeljito operite šamponom.
Većina biljnih ulja ima zanemariv zaštitni faktor, ali to ne znači da ih ne možete koristiti nakon sunčanja. Dapače, mazanje ulja na tijelo nakon plaže može pospješiti zacjeljivanje oštećene kože, a svojim antioksidativnom učinkom neutralizira štetna UV zračenja.
Pročitajte: Spriječite pojačano opadanje vlasi s ove 3 japanske tajne za blistavu i gustu kosu
Foto: IRA_EVVA, iStock/Getty Images Plus via Getty Images