Crveni ruž koji ne “bježi” s usana: 7 tajni postojanog make-upa
Može li crveni ruž preživjeti večeru u slijedovima, niz koktela i višesatni ples? Donosimo vam trikove profesionalaca i viralne beauty hacks s TikT...
Koža više ne reagira onako kako ste navikli. Pojavljuju se mrlje, isušuje se koža, bore se pojavljuju preko noći.
Budući da se razina hormona ponovno mijenja, problemi s aknama su sve manje izraženi! S druge strane, u ovom periodu, znakovi starenja postaju primjetniji. Zbog pada razine estrogena koža može postati suha, osobito u dijelovima gdje je najtanja (predio oko očiju i čelo) pojavljuju se prve sitne bore.
Pojačanu dlakavost lica, osobito nausnice, bolje da ne spominjemo! Akumulirana oštećenja od sunca, plus pad razine estrogena znači da se površinski sloj kože sporije regenerira – koža gubi mladenački sjaj i gipkost.
Ako se akne ipak pojave, one su obično cistične, bolnije, ispraćene izraženijim crvenilom nego u mladosti. Više su locirane u donjem dijelu lica, na vratu, grudima i leđima nego u T-zoni, što je tipično za pubertet.
Na kraju, a opet zbog promjene hormonalnog statusa, kod žena ove životne dobi češće se javlja rozaceja – kronični poremećaj kože koji karakterizira crvenilo lica, otekle i proširene vene.
Rješenje: Za tretiranje suhe kože i sitnih bora dermatolozi preporučuju primjenu laganih, hidratantnih krema protiv bora koje neće uzrokovati oticanje dijela oko očiju, ili čak vazelina (naravno, u vrlo maloj količini!).
Za poboljšanje općeg stanja kože, kao i za redukciju sitnih bora, nakon 35. godine svako jutro koristite eksfolijator (10 posto glikolne kiseline) u obliku proizvoda za čišćenje lica ili kao hidratantnu kremu, a uvečer namažite lice kremom s retinolom.
Izvor: vecernji.hr