Kako do zdravih desni i bezbrižnog osmijeha bez dosadnog četkanja
Bakterije u zubnom plaku uzrokuju 95 % bolesti usne šupljine. Srećom, postoji praktično rješenje.Lumoral je svjetlom aktivirana otopina za oral...
Koža ljeti, bez obzira na to što će je hraniti sunce, treba posebnu razinu njege kako bi ostala neoštećena i njegovana.
No zbog istog tog sunca, vrućine i znoja, koža je puna nečistoća, pa je samim tim i podložnija stvaranju prištića i mitesera. Vrijeme je da prilagodite svoju ljetnu beauty rutinu kao što ćete je opet promijeniti nakon ljeta. U nastavku vam donosimo savjete i stavke na koje morate paziti u nadolazećim mjesecima.
1. Eksfolijacija za čišću i zaglađeniju kožu
Eksfolijacijom uklanjamo odumrle stanice kože i nečistoću, preveniramo moguća začepljena, poboljšavamo djelovanje hidratacijskih sprejeva i krema. Ako redovito radimo eksfolijaciju make-up dulje traje i bolje “sjeda” na kožu. Nakon pilinga tijela, obavezno nanijeti hidratantnu kremu i zaštitni faktor.
Radite je ujutro, prije nanošenja tonika, hidratantne kreme, zaštitnog faktora i pudera. Nakon pilinga tijela, obavezno nanijeti hidratantnu kremu i zaštitni faktor.
Naši prijedlozi:
2. Pobrinite se za to da je koža hidratizirana
Podignite razinu hidratacije koristeći hidratantnu masku dva puta tjedno. Boosteri su sjajni, a najdjelotvorniji su ako ih nanosite slojevito ispod kreme. Tonici su odlični za osvježavanje žedne kože bilo kad i bilo gdje (imajte ih nadohvat ruke u torbi).
Naše preporuke:
3. Pijte dovoljno vode
Vrlo je logično, visoke temperature i boravak na otvorenom potiče unutarnju dehidraciju koja može uzrokovati glavobolju i vrtoglavicu. Osam čaša vode dnevno potrebno je za održavanje ravnoteže u organizmu i potakne detoksikaciju. Ako pijete kofeinske napitke, trebate udvostručiti unos vode.
4. Kad si u nedoumici, nanesi (i ponovi!)
Nije dovoljno samo nanijeti proizvod sa zaštitnim faktorom: mora se nanijeti dovoljno i često. Istraživanja pokazuju da većina nanosi premalenu količinu. Količina SPF-a uvijek je upitna, no – čajnu žlice za cijelo lice, za tijelo koliko stane u čašicu za liker. Potrebno je nanositi ga svaka dva sata. Ako je moguće, boravite na suncu samo rano u jutro i kasno popodne. Odaberite formule bez ulja za masnu kožu, hidratantne za suhu, a ako je moguće i one koje će štititi okoliš.
Pročitajte: 5 krema za lice sa zaštitnim faktorom koji vam neće izazvati neželjenu reakciju
5. Smirivanje opeklina
Ako ste zaboravili ste kremu sa zaštitnim faktorom, niste nanijeli dovoljnu količinu ili ste pretjerali s uživanjem na suncu, smirujući biljni ekstrakti i hladni gelovi mogu ublažiti ljuštenje kože, smiriti crvenilo i upalu.
Naše preporuke: Dermalogica after sun repair ili bilo kakvi gelovi s Aloe verom
6. Tretiranje oštećene kože i obnova
UV zrake uzrokuju starenje kože koje vidimo kao smeđe mrlje, hrapavost i bore; izgorjeli na suncu ili ne. Kad je koža izložena suncu, UV zrake uzrokuju štetu: slabljenje lipidne barijere, upalu, stvaranje slobodnih radikala koji uništavaju sve strukture, stvaranje enzima (MMP) koji uništavaju kolagen i priječe nastanak novog. Preplanula put je možda popularna, ali ukazuje na oštećenje. “Bombardirajte” kožu sastojcima koji sprječavaju prijevremeno starenje, popravljaju nastalu štetu i štite od moguće nove.
Pročitajte: Dermatologinja nam otkriva kako pravilno zaštiti i obnoviti kožu nakon izleganja suncu
Foto: Pexels