Greška koju većina žena radi kod nanošenja kreme za lice (i kako je izbjeći)
Da biste izvukli maksimum iz svoje omiljene hidratantne kreme za lice i pružite svojoj koži najbolju moguću njegu, ne zaboravite — nježnost je klju...
Korektori u boji ponovno su u modi, kao i cijela filozofija koja se vrti oko "kotača boja"
Oni koji su se već šminkali u 90-ima dobro se sjećaju ludnice koju su tada izazvali korektori u bojama koji su uglavnom dolazili u stikovima i poprilično gustim teksturama. Na pola stika nalazila bi se bež boja, a na drugoj polovici zelena, koja je trebala neutralizirati crvenilo prištića. Tu su bile i kutijice s korektorima u lila, zelenoj i narančastoj boji, od kojih je svaka imala svoju “posebnu zadaću” na licu. Nakon toga, korektori u bojama netragom su nestali s make-up scene na koju je stigla cijela parada bež korektora – s četkicom, u stiku, u kompaktnom ili tekućem izdanju. Kako god bilo, takozvani “color corrector” ponovno je u modi, a mlađe generacije djevojka kažu kako je najbolji korektor za prikrivanje podočnjaka – onaj u boji.
Filozofija na kojoj se baziraju korektori u boji zapravo nije ništa novo. Riječ je o izboru nijansi koje se neutraliziraju, a koje se jasno mogu vidjeti i na “kotaču boja” koji pokazuje koji je suprotni ton od onoga koji na licu želite neutralizirati.
Korekcija boja, dakle, temelji se na komplementarnim bojama ili bojama koje su jedna nasuprot drugoj na kotaču boja.
Primjerice, da biste poništili crvenilo na prištiću ili oko nosa, trebali biste odabrati korektor sa zelenim pigmentom.
Da biste poništili plavu boju, koja se pojavljuje na podočnjacima – valja odabrati narančasti korektor u boji.
A da biste ublažili ljubičastu boju na licu, trebali biste odabrati žuti korektor.
Možda zvuči čudno šminkati licem narančastom ili zelenom bojom, no ovaj make-up trik nije izmišljotina s društvenih mreža, već nešto što vrhunski make-up stručnjaci već godinama koriste i predlažu.
Korektori u boji nanose se prije pudera i koriste u funkciji neutraliziranja onoga što trenutačno smatrate “manom” – dakle, prištića, ožiljaka, crvenila oko nosa, na obrazima ili vidljivih podočnjaka.
Zatim se nanosi puder ili još jedan sloj korektora u boji vaše kože, koji će izjednačiti ten.
Upozoravamo – ako niste fan teške šminke, nemojte pretjerivati sa slojevima, već tanak sloj korektora u boji nježno utapkajte u problematično područje pa nastavite sa šminkanjem.
INSTGARAM: @polina.holtz/Live Tinted