Kad je riječ o pozitivnom stavu zemalja o menstrualnom zdravlju, Hrvatska je na 70. mjestu
Povodom početka Olimpijskih igara Intimina je provela istraživanje o reproduktivnom zdravlju na 206 zemalja koje se ovog ljeta natječu u Parizu - g...
Grupa učenika akademije Isaac Newton u Essexu izumila je kondome koji mijenjanju boju kada dođu u dodir sa spolno prenosivim infekcijama.
Ovi kondomi imaju ugrađen indikator za otkrivanje infekcija kao što su klamidija i sifilis, a boje koje će se mijenjati ovise o vrsti prisutnih bakterija.
Tvorci ovog nevjerojatnog otkrića su 14-godišnja Daanyaal Ali, 13-godišnji Musaz Nawaz i 14-godišnji Chirag Shah.
Genijalnost ove grupe učenika nagrađena je TeenTech nagradom za najbolju zdravstvenu inovaciju.
“Kreirali smo takozvano “Oko” koje će predstavljati novi način otkrivanja spolno prenosivih bolesti, a koje će pomoći budućim generacijama,” rekla je Daanyaal i dodala da su željeli napraviti nešto što će olakšati detektiranje spolno prenosivih infekcija u privatnosti vlastitog doma bez invazivnih procedura kod liječnika.
Ovaj trio dobio je nagradu od tisuću dolara i put u Buckinghamsku palaču.
Megi Filbin, osnivač i izvršna direktorica TeenTech nagrada iz područja znanosti izjavila je da oni potiču učenike na plasiranje svojih ideja i izvan učionice, i da su, uz ovaj izum, nagrađeni i izumi učenika koji su osmislili cipele koje omogućavaju napajanje električnom energijom za vrijeme hodanja, kao i električna slavina koja može pomoći u opskrbljivanju vodom zemalja u razvoju.
Izvor: Life Content
Foto: Guliver/Thinkstock