Ovo su 3 najviralnija proizvoda s Beauty TikToka u 2024.
Ako je davno prošlo vrijeme kada ste se "kačili" na svaku novotariju s TikToka te sada pažljivije i mudrije odabirete što ćete isprobati, izdvojili...
Još jedan od TikTok trendova koji je zaludio mnoge
Pojavom društvenih mreža, pojavilo se i nebrojeno puno “stručnjaka” koji dijele savjete na koju god temu možete zamisliti. Posebno se to odnosi na beauty zajednicu koja ima more dobrih i loših savjeta koji mogu oštetiti vašu kožu.
Zato smo mi ovdje, da otkrijemo koji TikTok trikovi funkcioniraju, a koji ne. Tako je primjerice savjet za kovrčanje kose uz korištenje remena kućnog ogrtača postao hit jer doista manje oštećuje kosu, dok je izbjeljivanje zubi hidrogenom izazvalo zgražanje kod stomatologa. No postoje i savjeti u kojima ima logike, no ipak je pametnije izbjegavati ih. Jedan od takvih savjeta je i aspirin kao tretman protiv akni.
Riječ je o maski koja se pripravlja od nekoliko aspirina i kapi vode te se nakon tri minute isperu mlakom vodom. No, koliko je zapravo to djelotvorno i koje su negativne strane? Naime, aspirin je analgetik koji se koristi za ublažavanje boli i njime se tretira dugi niz upalnih stanja, pa čak i neka iz dermatologije. Sadrži acetilcilnu kiselinu, koja je sintetski derivat salicilne kiselina koju inače koristimo lokalno za liječenje akni.
No, važno je napomenuti da aspirin ili acetilsalicilna kiselina nisu isto što i salicilna kiselina, i obrnuto. Dok acetilsalicilna kiselina može smanjiti upalu, ne smije se koristiti na licu, pogotovo ne u svakodnevnoj njezi jer je pregruba za kožu. Ona može jako nadražiti kožu i dovesti do crvenila i ljuskanja te novih prištića, a sâm aspirin ne liječi akne nego je samo odgovor na upalu. Pročitajte: TikTok #beautyhacks koje pod svaku cijenu morate izbjeći
Dermatolozi su složni da ovakva maska može i povećati vjerojatnost za ožiljke, što zapravo znači da ostavlja dugoročne posljedice. Ako vas muče akne, posavjetujte se s dermatologom oko mogućih rješenja jer postoje mnogi izvrsni lijekovi koji su učinkoviti za akne ili tretmani na tržištu (poput salicilne kiseline) koji su efektivni i nježniji prema koži.
Pročitajte: Isprobali smo ovaj TikTok trend za sjajnu kožu tijela i funkcionira odlično
Foto: dragana991 via Getty Images