Zdravi trendovi: Ove tri namirnice svi će koristiti u 2025. godini
Zdravlje i prehrana postali su ključni fokus našeg života, a interes za prirodnim dodacima i inovativnim proizvodima raste iz godine u godinu.S...
Postoji li danas itko tko uopće ne koristi mobitel, tablet ili laptop? Sve je veći broj ovisnika o društvenim mrežama i internetu, a i na poslu smo vezani uz modernu tehnologiju. S tim blagodatima moderne tehnologije pojavile su se i nove bolesti, na što upozoravaju stručnjaci.
Mobitel nam može jako puno pomoći u životu, olakšati ga i poboljšati njegovu kvalitetu, no isto tako sa sobom nosi i neke opasnosti kojih moramo biti svjesni.
Naš mozak reagira u trenutku, stoga, kada dobijemo poruku na mobitel, otpušta se dopamin i postajemo zato sretniji i zadovoljniji. Problem je što o tim osjećajima možemo vrlo lako postati ovisni.
Kada govorimo o porukama, liječnici upozoravaju na opasnost od sljedeće bolesti – SMS vrat.
Liječnici navode da će se kroz određeni broj godina sigurno pojaviti problem s vratnom kralježnicom, bolovi u vratu, ramenima i u rukama. Često tipkamo po mobitelu koji držimo nisko u krilu, tipkajući tako u polupogrbljenom i pognutom stanju, što zna potrajati i satima.
Nomofobija predstavlja psihički poremećaj povezan sa strahom od gubitka ili gašenja pametnog telefona, a manifestira se izraženom tjeskobom zbog odsutnosti omiljenog uređaja.
Tim istim omiljenim uređajem na dan okinemo i nekoliko slika. Znate li da se od okidanja selfieja možete razboljeti? Donosimo zanimljivu vijest – u 21. stoljeću postoji opasnost od zadobivanja selfie lakta!
Kada radimo neuobičajene i prisilne položaje, na primjer, kada istežemo ruku za selfie, možemo zadobiti oštećenje i istegnuća, što rezultira bolovima u pojedinim dijelovima oko zglobova, najčešće tetivama.
Na popisu se pronašla i jedna muška bolest, hipertermija skrotuma. Učestalo držanje laptopa u krilu zagrijava testise.
Pretjerano zagrijavanje testisa loše utječe na plodnost muškaraca, stoga bi to svakako trebalo izbjegavati.