U Baby Center stigle su Kit & Kin pelene – štite djetetovu kožu i okoliš
Bebe su u pelenama stalno. Najčešće ih se rješavaju između druge i treće godine života, a roditelji im upravo u ovo ljetno vrijeme dopuštaju da gol...
Svaki brak u određenom trenutku prolazi kroz manju ili veću krizu, a to negativno utječe na cijelu obitelj. Ako se pitate kako to spriječiti, donosimo vam popis najvećih razlika između harmoničnih i problematičnih brakova.
Izbjegavanje komunikacije – najkritičnija je rečenica: “Ne želim o tome razgovarati.”
Nebriga za partnerove osjećaje – sebičnost je glavni okidač za svađu i predbacivanje.
Isticanje mana onog drugog – nitko nije imun na uvrede.
Svaljivanje krivnje na partnera – ulozi u dobar brak moraju biti obostrani.
Nedavanje dovoljno prostora – svatko treba vrijeme za sebe i samostalne aktivnosti.
Guranje problema “pod tepih” – najbolje je odmah riješiti nesuglasice jer one kad-tad ponovno isplivaju na površinu.
Nametljivo kontroliranje partnera – svatko zaslužuje donositi vlastite odluke i snositi odgovornost za njih.
Harmonični brakovi počivaju na međusobnom razumijevanju i komunikaciji. Razgovarajte o svemu i rješavajte stvari odmah, a potom zaboravite nesuglasice i krenite dalje. Pokažite partneru da vam je stalo do njegovih osjećaja i mišljenja. Fokusirajte se na pozitivne osobine i nemojte stalno kritizirati. U slučaju pojave problema, nemojte si predbacivati, nego se oboje potrudite spasiti brak.
Nikad nemojte zaboraviti da, koliko se god voljeli, svatko treba imati dozu privatnosti i vremena za aktivnosti koje ga vesele. Ako je partner pogriješio, kritizirajte njegove postupke, a ne njega osobno. I na kraju, povjerenje je najvažnije – nemojte zahtijevati konstantna opravdanja za svaki korak i potez u životu.
IZVOR: NET.HR