Ove jeseni biramo stvarčice za dom u boji bundeve
Jesen je godišnje doba koje definitivno najviše obilježava jedna boja - a to je boja bundeve. Mi smo poželjeli ovu boju unijeti i u svoj dom!La...
Izbjegavajte korištenje omekšivača
Oni će ručnicima podariti ugodan mekoću, ali dugoročno će zapravo utjecati na nju. Naime, omekšivači će tijekom vremena na ručnicima stvoriti sloj zbog kojeg će prirodna vlakna postati tvrda.
Držite ih podalje od proizvoda za njegu kože
To se prije svega odnosi na proizvode u kojima se nalazi benzoil peroksid i alfa hidroksi kiseline. Ovi spojevi nalaze se u kremama protiv prištića i proizvodima za eksfolijaciju, a mogu utjecati na boju ručnika.
Prilikom pranja koristite manje deterdženta
Nemojte pretjerivati s uporabom zato što će previše deterdženta stvoriti “zaštitni” sloj na ručnicima zbog kojih se oni neće u potpunosti oprati. Ako primijetite da ručnici nakon što ih izvadite iz perilice ne mirišu dobro ili pak ne izgledaju čisto, probajte smanjiti količinu deterdženta.
Perite ih redovito
Stručnjaci smatraju da bismo ih trebali prati minimalno nakon svake treće uporabe, jer se na njima zadržavaju odumrle stanice kože i ostaci prljavštine. Provjerite što se događa ako ručnike ne peremo redovito.
Sušite ih raširene
Nakon pranja, nemojte ih ostavljati skupljene na hrpi ili ih objesiti na kukice, nego ih obavezno rasprostrite “naširoko” na štriku, stalku za sušenje ili bilo kojoj sličnoj površini prigodnoj za sušenje. Također se preporučuje da ih, ako ste u mogućnosti, sušite na zraku umjesto u sušilici.