Kad je riječ o pozitivnom stavu zemalja o menstrualnom zdravlju, Hrvatska je na 70. mjestu
Povodom početka Olimpijskih igara Intimina je provela istraživanje o reproduktivnom zdravlju na 206 zemalja koje se ovog ljeta natječu u Parizu - g...
Noćne more definitivno nisu zgodna stvar – nerijetko se zbog njih budimo usred noći znojni i prestrašeni pa ne možemo zaspati, a ponekad se niti ne probudimo nego vrtimo po krevetu unedogled… što nas sve može toliko iscrpiti da ujutro nemamo snage ustati iz kreveta.
Unatoč silnim svotama novaca ulupanima u istraživanja, i dalje se ne zna točno što ih uzrokuje niti kako ih možemo izbjeći, no navodno u tome ima ulogu toplina prostorije u kojoj spavamo.
Dr. Neil Stanley, bivši šef Britanskog društva za spavanje, tvrdi da zagrijana soba može utjecati na kvalitetu sna i izazvati noćne more.
“Nažalost, toplina čini snove življima, što može dovesti do noćnih mora”, kaže dr. Stanley. “Ako je u spavaćoj sobi pretoplo, R.E.M. faza sna mogla bi trajati dulje, a to je faza u kojoj su snovi življi. Ako imate dulju R.E.M. fazu, veća je vjerojatnost za noćne more”, objašnjava dr. Stanley.
On tvrdi kako je idealna temperatura sobe u kojoj ćete spavati od 16 do 18 Celzijevih stupnjeva.
Osim spuštanja temperature u sobi, obratite pozornost na još nekoliko faktora koji mogu utjecati na pojavu noćnih mora, a to su stres, alkohol, lijekovi, vrućica i konzumacija jako začinjene i teške hrane prije odlaska na počinak.
A možda i čista savjest ima svoje prste u svemu….
Foto: Unsplash
IZVOR: METRO-PORTAL.RTL.HR