Kosa u 2025.: 6 ključnih trendova koje ćemo viđati sljedeće godine
S dolaskom 2025., u svijet frizura stižu uzbudljivi trendovi koji spajaju retro inspiraciju, suvremene tehnike šišanja i naglasak na jednostavno od...
Iako smo svjesni štete koju nanosi, korištenje pegle za kosu većini žena danas je postala uobičajena praksa. Možda se trudite što manje oštetiti svoju kosu prilikom korištenja ove spravice, ali to ne znači da ne radite pogreške.
Otkrivamo vam sedam najčešćih pogrešaka koje žene rade prilikom korištenja pegle za kosu:
Kosa je još vlažna
Iako postoje posebne pegle za ravnanje vlažne kose, stručnjaci vam ih sigurno neće preporučiti. Još veći “grijeh” je ako koristite običnu peglu dok je kosa još mokra i vlažna. Dakle, prije nego što se uhvatite pegle, kosu obavezno do kraja osušite i pričekajte barem pet minuta prije nego što počnete s peglanjem.
Zaštitno sredstvo
Prije korištenja pegle, kosu bi trebalo zaštititi serumom, sprejom, uljem ili nekim drugim zaštitnim sredstvom koji štiti kosu od topline. Bez toga, vaša kosa će se vrlo brzo oštetiti i izgubiti prirodan sjaj.
Jačina pegle
Na peglama uglavnom postoji opcija za podešavanje jačine topline. Izbjegavajte stavljati peglu na maskimalnu jačinu, jer ćete tako oslabjeti vlasi, a kao rezultat javit će se ispucani vrhovi i oštećena kosa.
Predugo peglanje kose
Nemojte isti pramen nekoliko puta izlagati velikoj toplini. Ako je moguće, svaki pramen što je više moguće izravnajte četkom prije samog peglanja. Kod peglanja idite sporo, toliko da peglu držite na jednom mjestu svega nekoliko sekundi. Što je duže držite, više oštećujete kosu.
Koristite predebele pramenove
Ukoliko je pramen koji peglate prevelik, toplina se neće ravnomjerno rasporediti i dovoljno ispeglati. Tako ćete peglu duže držati na kosi, što nije preporučljivo.
Široke pegle za kosu
Pegle s preširokim pločama teže dolaze do samog korijena vlasi. Koristite peglu s keramičkim pločama širine 2,5 centimetra.
Tekst: Life Content
Izvor: Žena.hr