Kesten – maleni plod, veliki izvor nutrijenata za najfinije slastice
Titulu tradicionalnog simbola jeseni zasluženo nosi kesten.Plod kestena od davnina se konzumira na prostorima Mediterana i Azije, izuzetno je p...
Pakiranje riže može sadržavati sitne nečistoće, koje bi trebalo ukloniti prije kuhanja. Naše su mame i bake zato pažljivo prebirale rižu prije kuhanja, ali i prale zrna.
Zagovornici pranja riže prije kuhanja čine to jer žele ukloniti nečistoće s površine, ali i zato što ne žele da im jelo bude gumasto i ljepljivo. S druge strane oni koji ne peru rižu prije kuhanja, tvrde da voda ne uklanja samo nečistoće nego i okus riže, kako piše punkufer.
Nemojte prati rižu
Kulinarski znalci tvrde da se riža ne smije prati kada planirate kuhati rižoto jer ćete isprati škrob koja joj daje kremoznost jelu.
Perite rižu
Rižu je preporučljivo oprati kada je kupujete rižu u rinfuzi, ili primijetite da je riža iznimno bijela. U proizvodnji se zrna ponekad miješaju s mljevenim rižinim brašnom, glukozom ili sličnim dodacima kako bi proizvod bio što bjelji.
Imajte na umu da je dovoljno rižu oprati jednom ili dvaput prije kuhanja. Voda u kojoj se kuhala riža nikad neće biti posve čista.
Foto: Unsplash