Jeste li čuli za set-jetting? U sklopu ovog trenda otvorena je i najstrmija žičara u Švicarskoj
Znate li što je set-jetting? Ovo nije tipfeler, već pravi putnički trend u porastu koji podrazumijeva ciljano posjećivanje lokacija viđenih u serij...
Film “Vrag nosi Pradu” premijerno je prikazan prije okruglih 10 godina. Sigurni smo da ste ga gledali, i to više puta, danas vam donosimo popis detalja za koje sigurno niste znali.
Honorar koji su za film ponudili uvijek fantastičnoj Maryl Streep nije bio ni blizu onome što zaslužuje. Neko su vrijeme pregovarali oko njega dok se nisu dogovorili za dvostruki honorar. Mi smo sretni, Maryl Streep je savršena u ulozi Mirande Priestly, urednice modnog časopisa.
Anne Hathaway, koja glumi lik Andre Sachs, asistentice modne urednice, nije smjela snimati noću jer joj je to branio tadašnji dečko. Zapravo, on nije bio sretan s činjenicom da divna Anna uopće radi. Sreća da je to sada bivši dečko, mi je volimo gledati u svim ulogama.
Anne Hathaway nije bila prvi izbor za lik Andy, naime, FOX je za tu ulogu htio Rachel McAdams, ali ona je dva puta odbila ulogu.
Za razliku od McAdams, Hathaway je toliko htjela ulogu, pa je u pijesku zen vrta ispred studija napisala „Zaposlite me“.
Više od 100 glumica bile su opcija za ulogu Emily Charlton, koju je igrala Emily Blunt.
Emily je u scenariju trebala biti Amerikanka, međutim, na audiciji je pročitala tekst britanskim naglasnom i producenti su ga promijenili.
Stanley Tucci, u filmu Nigel, svoju ulogu modnog urednika prihvatio je 72 sata prije nego što se prvi put pojavio na setu.
Postojala su četri scenarij za film prije nego što je Aline Brosh McKenna napisala onaj po kojem je film i snimljen. Redatelj David Frankel inzistirao je na tome da scenariji nije identičan knjizi. U knjizi Miranda je bila vještica, a lik Andy htio je osvetu. Završni scenariji filma napisan je tako da Andy žrtvuje za posao u modnom časopisu, posao za koji bi milijun djevojaka ubilo, zar ne?
Dvije scene iz filma „režirala“ je Miranda, scena s plavim džemperom i scena u hotelskoj sobi su dodane, jer je Meryl smatrala da pokazuju potpuni Mirandin karakter.
Sjećate se kako je Mirandin ton glasa uvijek bio smiren i kontroliran, za to je također zaslužna Maryl Streep. Naime, ideja je bila da će Miranda zvučati glasno i oštro, međutim, kada je Miranda počela govoriti skoro pa šaptom, bilo je jasno da njezin lik treba zvučati upravo tako.
Dva muškarca inspirirala su lik Mirande, Clint Eastwood i Mike Nichols. Marly Streep kaže da je ton glasa inspiriran upravo Eastwoodom, on nikada ne podiže ton glasa, to znači da mu svi trebaju biti blizu i naginjati se kako bi ga čuli, to je način da budete najmoćnija osoba u prostoriji. Eastwood, međutim, nije smiješan, taj dio karaktera „ukrala“ je od Mika Nicholsa, čak i najoštrija primjedba u kombinaciji s ironijom šalje učinkovitu poruku, a uz to je i smiješna.
„Svi žele biti mi“ u scenariju ta je rečenica bila „Svi žele biti ja“, a promijenila ju je Miranda.
Odjeća koju su likovi nosili u filmu vrijedi više od milijun dolara.
Meryl je inspiraciju za svoj izgled pronašla u frizuri Carmen Dell’Orefice, a eleganciju i autoritet po kojem je Miranda prepoznatljiva inspirirala je Christine Lagarde.
Scene u kojima Miranda baca svoj kaput na Emilyn radni stol snimane su više od 30 puta, svaki put kad bi pokušali snimiti scenu kaput bi zapeo za Mirandinu ruku ili nije pao na stol onako kako je redatelj zamislio.
Stanley Tucci na setu je upoznao sestru Emily Blunt, sadašnju ženu.
I za kraj, ako se još uvijek nadate nastavku filma zasada ćemo vas razočarati, ako je vjerovati Hathaway, nastavka neće biti.
Antonia Barišić