Kako do zdravih desni i bezbrižnog osmijeha bez dosadnog četkanja
Bakterije u zubnom plaku uzrokuju 95 % bolesti usne šupljine. Srećom, postoji praktično rješenje.Lumoral je svjetlom aktivirana otopina za oral...
Njegujući rituali s Istoka
Sezonsko opadanje kose nažalost je iza ugla. Na prijelazu s ljeta na jesen, kod većine žena kosa pojačano opada. Da biste prevenirali gubitak volumena, usvojite ova tri jednostavna rituala njege kose koje prakticiraju žene u Japanu.
Jeste li umorne od gledanja kako vaši dragocjeni pramenovi nakon ljeta opadaju poput jesenjeg lišća? Pripremite se otkriti tajne i provjerene tehnike koje stoljećima prakticiraju Japanke kako bi njihove punđe i pletenice bile snažne, svilenkaste i blistave.
U Zemlji Izlazećeg Sunca njega kose je više od obične rutine – to je umjetnost, praksa prožeta kulturom i tradicijom. Od prirodnih sastojaka do savjesnog i usporenog pristupa njezi kose, Japanke su izbrusili svoje rituale njege kose s velikom preciznošću. Odjenite svoj zamišljeni kimono i pridružite nam se u otkrivanju njihovog jednostavnog, ali fascinantnog putovanja njege kose.
Pročitajte: Vaša kosa prestala je rasti? Ovo su mogućih 6 uzroka
Uljni tretman Japanke provode prije pranja kose. Nanesu čisto ulje kamelije od korijena do vrhova, a zatim izmasiraju tjeme kako bi potaknule cirkulaciju i kako bi se hranjivi nutrijenti iz ulja što bolje apsorbirali.
Ulje se ostavi da djeluje oko 15 minuta, a zatim se kosu opere šamponom. Ne samo da će ulje kamelije ostaviti vašu kosu božanstveno mirišljavom već će je nahraniti, hidrirati i zaštititi od štetnih vanjskih utjecaja.
Za razliku od drugih žena iz Azijskih zemalja, pa i savjeta zapadnjačkih frizera, Japanke preferiraju prati svoju kosu svaki dan kako bi isprale sve nečistoće prije odlaska na spavanje.
No njihova kosa se ne isušuje jer koriste šampone koji sadrže biljna ulja, nalik arganovom ili jojobinom, koja se bore protiv oštećenja i hidriraju vlasi.
Japanke, naime, izbjegavaju proizvode koje sadržavaju grube kemijske sastojke i oslanjaju se većinom na prirodnu i organsku kozmetiku jer znaju da ona neće isušiti i oštetiti njihove vlasi.
Za češljanje kose koriste tsugegushi, tradicionalni češalj od šimšira, koji se u Japanu smatra svetim predmetom jer su ljudi u davnim vremenima koristili te češljeve za češljanje kose vjerujući da svaki pramen sadrži duhovnu energiju. Svakodnevno, dugo vremena posvećuju raščešljavaju svojih dugih vlasi.
Pročitajte: Savršeno zaglađena kosa: Najbolji keratinski tretmani za kućnu uporabu
Foto: Tomwang112, iStock/Getty Images Plus via Getty Images