Ovo su 3 najviralnija proizvoda s Beauty TikToka u 2024.
Ako je davno prošlo vrijeme kada ste se "kačili" na svaku novotariju s TikToka te sada pažljivije i mudrije odabirete što ćete isprobati, izdvojili...
Blistava da, ali masna ne
Što je gore od nesnosnih ljetnih vrućina? Naravno, masna koža koja ju prati. A kad taj znojni, masni sloj s lica ukloni vašu šminku i kremu za sunčanje, može biti još neugodnije. Nasreću, znamo kako možete uravnotežiti prekomjerno lučenje sebuma.
Obožavamo ljeto i sve što ovo godišnje doba donosi (sunce, plaže, haljine, sandale i osvježavajuće salate), ali definitivno nismo sretni s onim onoga što vrućina i vlaga čini našoj koži. Tijekom ljeta, rastu temperature, jednako kao i razina vlažnosti u zraku.
Ove promjene potiču vaše žlijezde lojnice da proizvode više sebuma, i to dovodi do neželjenog sjaja i masnoće kože. S obzirom na to da se na licu nalazi najveći broj žlijezda lojnica, sjaj je tamo najizraženiji, posebno u T-zoni.
Pročitajte: S napunjenih 30 godina ovo su “must-have” kozmetički proizvodi
Da biste uravnotežili lučenje sebuma i da se vaše lice ne pretjerano sjajilo cijelo ljeto, slijedite ovih pet jednostavnih i učinkovitih savjeta za vraćanje zdravlja svojoj koži.
Nemojte povećavati učestalost čišćenja lica. Iako se može činiti logično da češće perete i čistite lice, ovo djeluje upravo onako kako ne želite. Tim činom šaljete signama žlijezdama lojnicama da proizvode više ulja. Dovoljno je da čistite lice dva puta dnevno blagim proizvodima za čišćenje i uklanjanje šminke. Isto vrijedi i za piling te korištenje električnih uređaja za čišćenje.
Uz znojenje i pojačano lučenje sebuma može vam se činiti da vam uopće nije potrebna hidratantna krema, ali imajte na umu da vrućina, vlaga i znoj također mogu uzrokovati suhoću i iritaciju. Umjesto svoje omiljene pomlađujuće kreme nabavite laganiju formulu, primjerice gel-kremu na bazi hijalurona, brzoupijajuće, nemasne i nekomedogene teksture.
Lagani kemijski piling s proizvodima za čišćenje, njegu ili toniranje, koji sadrže alfa-hidroksi, glikolnu ili salicilnu kiselinu, izvrstan je način da nježno uklonite odumrle stanice kože. Ovi će proizvodi očistiti vaše pore i prevenirati upale. Niste li navikli na kiseline za njegu kože, nabavite formulu slabije koncentracije i koristite je dva puta tjedno pa postupno povećavajte. Alternativno, odlučite se za DIY maske od gline.
Nemojte preskakati kremu za sunčanje jer se brinete da vam je koža previše masna i da će vam mazanje zaštitnog faktora začepiti pore. Umjesto toga, nabavite SPF proizvod lagane gel teksture koja se brzo upija (i ne sadži ulja) ili se odlučite za prirodne, mineralne kreme za sunčanje koje se preporučuju u njezi osjetljive ili problematične kože.
Mnogi primeri su matirajući. Djeluju tako da apsorbiraju masnoću s površine vaše kože pomoću sastojaka poput silicija ili salicilne kiseline za kontrolu masnoće. Ako ne želite nanositi previše slojeva na lice, umjesto primera odaberite sprej za fiksiranje šminke koji ima slično djelovanje. Matirajuće proizvoda možete nanijeti na cijelo lice ili samo na T-zonu.
Pročitajte: Muče vas miteseri na nosu? Isprobajte trik s TikToka koji predlaže stručnjakinja za njegu kože
Foto: iStock/Getty Images Plus