Kako prekomjerna briga o sebi može dovesti do wellness burnouta? Odgovore nam je dala psihologinja
U današnjem društvu, koje stalno promovira važnost brige o sebi, lako je upasti u zamku wellness burnouta, stanja mentalne i fizičke iscrpljenosti ...
Snježnobijeli zubi možda nekome izgledaju lijepo, ali to ne znači da su zdraviji od onih žućkaste nijanse. Osim vanjskih čimbenika koji utječu na žutu boju zuba poput hrane, postoje i oni uvjetovani unutarnjim procesima.
Naime, tijekom odrastanja mijenja se struktura dentina, čvrstog tkiva od kojeg se sastoji većina zuba. Kako starimo, smanjuje se dotok krvi u to tkivo pa zubi postaju žuti, ali ne i manje zdravi.
Gubitak bijele boje potpuno je prirodan, a mnoga istraživanja pokazala su da su žuti zubi zapravo jači i zdraviji od bijelih zuba. Izrazito (prirodno) bijeli zubi mogu upućivati na višak fluorida u organizmu, zbog kojeg dolazi do dentalne fluoroze, ili, pak, na manjak kalcija.
Zubi prirodno nisu bijeli, a najzdraviji i najjači zubi prirodno su žućkaste nijanse. Nijansa ovisi o boji dentina i debljini i prozirnosti cakline. Naime, dentin može biti jako žut, a ako je caklina tanka, onda će zubi imati jaču žutu nijansu.
IZVOR: zadovoljna.dnevnik.hr