POGLEDAJTE kako očuvati izgled svoje odjeće!
[caption id="attachment_144911" align="alignnone" width="827"] FOTO: GULIVER/GETTY IMAGES[/caption]Ne trebate trošiti novac na kemijsko čišćenj...
Voćni piling je previše agresivan za osjetljivu i suhu kožu, dok onaj na bazi salicilne i glikolne kiseline djeluje protuupalno, te je idealan za osjetljiviju kožu.
Piling uklanja mrtve stanice kože i sprječava začepljenje pora koje uzrokuju mitesere. U kasnim dvadesetima i ranim tridesetima najbolje je početi s pilinzima koji sadrže glikolnu i mliječnu kiselinu, jer oni smanjuju pore i ujednačavaju ten.
Ovisno o tipu kože, piling bi trebalo primjenjivati jednom do tri puta tjedno. Masna i mješovita koža zahtijevaju češće pilinge, najmanje tri puta tjedno, dok je suhoj koži i koži sklonoj aknama dovoljan samo jedan.
Najbolje je da piling radite prije spavanja, kako bi se crvenilo smirilo do jutra a koža na miru obnovila.
Osjetljivijoj koži najviše odgovara blagi piling koji uklanja izumrle stanice i pomaže koži da se brže obnovi, te da lakše upije hidratantnu kremu.
Voćni piling može biti suviše grub za osjetljivu i suhu kožu, jer kiseline koje se nalaze u voću izazivaju ljuštenje kože – zato je umjesto njega najbolje koristiti piling na bazi salicilne i glikolne kiseline. Osim što pomaže u odstranjivanju mrtvih stanica kože, piling salicilnom i glikolnom kiselinom djeluje i protuupalno, te je idealan za sve tipove kože.
Normalnom i masnom tipu kože potreban je jači piling koji ubija bakterije i uklanja višak prirodnih ulja i masnoća. Oporavak traje dva tjedna, ali su pozitivne promjene u boji i teksturi kože i te kako vidljive.
Izbjegavajte kemijski piling na bazi fenola, jer je vrlo štetan za kožu. Uglavnom se koristi za tretiranje grubih bora i trajnog uklanjanja pjega na licu. Rezultati su vidljivi i dugotrajni, ali zacjeljivanje traje duže nego kod drugih tretmana. Osim toga, opasan je za jetru, stoga je najbolje da ga izbjegavate.
Izvor: 24sata.hr