Kako prekomjerna briga o sebi može dovesti do wellness burnouta? Odgovore nam je dala psihologinja
U današnjem društvu, koje stalno promovira važnost brige o sebi, lako je upasti u zamku wellness burnouta, stanja mentalne i fizičke iscrpljenosti ...
Toliko smo zauzeti našim užurbanim stilom života da rijetko razmišljamo o njegovoj kvaliteti. Na kraju radnog dana, svi se želimo opustiti i imati miran san. Osim toga, trebamo zaštititi naše zdravlje od opasnosti poput stresa, depresije, povišenog krvnog tlaka i srčanih bolesti.
S takvim užurbanim načinom života, dužni smo prakticirati neke vježbe dubokog disanja kako bismo održali ravnotežu između posla i života. Duboko disanje je jedna od najvažnijih opuštajućih i osvježavajućih vježbi. Metoda dubokog disanja je također jednostavna. Sve što trebate jest sjediti u opuštenom položaju, a zatim duboko udahnuti, kao da meditirate. Duboko disanje nudi razne zdravstvene beneficije, pa pogledajmo koji su to…
Duboko disanje služi kao prirodni detoks. Ono ispire toksine iz tijela i pomaže u oslobađanju od slobodnih radikala u tijelu. Prema istraživačima, više od 80 posto toksina ispere se zbog dubokog disanja.
Duboko disanje nije samo dobro za vaše zdravlje nego i za kožu. Ono uklanja bore na vašem licu i čini da izgledate mlađe.
Ovo je jedna od poznatih zdravstvenih prednosti dubokog disanja. Ono ublažava stres i depresiju, jedne od glavnih uzroka bolesti.
Ako patite od probavnih smetnji i boli u želucu, pokušajte duboko disati. Ova vježba je prirodni lijek za želučane probleme, uključujući i probavne smetnje.
Većina nas ne sjedi u pravilnom sjedaćem položaju. To dovodi do bolova u leđima. Dakle, pokušajte se riješiti bolova dubokim disanjem. Osim toga, duboko disanje poboljšava držanje tijela.
Ako patite od visokog krvnog tlaka, trebali biste pokušati s ovom vježbom. Duboko disanje ima brojne zdravstvene beneficije u kontroliranju krvnog tlaka.
Kad udišete i izdišete duboko, vi udišete dosta kisika, a izdišete dosta ugljičnog dioksida. To povećava cirkulaciju krvi u pluća i u srce i time se poboljšava njihova funkcija.
Ako se osjećate letargično, onda redovito radite vježbu dubokog disanja. Opet ćete se osjećati opušteno i energično!
Foto: Pexels