Crveni ruž koji ne “bježi” s usana: 7 tajni postojanog make-upa
Može li crveni ruž preživjeti večeru u slijedovima, niz koktela i višesatni ples? Donosimo vam trikove profesionalaca i viralne beauty hacks s TikT...
U program likovne terapije koju vodi Blanka Stančić Puhak, mag.umj. i CEAT praktikant uključeno je oko 200 korisnika iz cijelog Centra za rehabilitaciju Zagreb. Program likovne terapije uspješno se provodi već niz godina te je u cilju da svake godine pripreme izložbu likovnih radova korisnika iz bilo koje grane umjetnosti, keramike,slikarstva,grafičkih tehnika u adekvatnim galerijskim prostorima i poticanje suradnje sa relevantnim umjetničkim institucijama i fakultetima (Akademija za likovnu umjetnost Zagreb, Tekstilno tehnološki fakultet Zagreb i sl.) Do sada je realizirano više izložbi u zagrebačkim galerijskim prostorima, sudjelovanja na inkluzivnim likovnim kolonijama, s ciljem da se osobe sa intelektualnim teškoćama prepoznaju u društvu kao ravnopravne.
Konkretno se radi o probranim korisnicima koji su talentirani i uz stručnu podršku se prezentiraju upravo kroz razne kulturne manifestacije. Cilj je izrada platforme za umjetnike/korisnike koja nedostaje na ovom području za daljnji razvoj i usavršavanja osoba s intelektualnim teškoćama u umjetničkom izražavanju.
Otvorenje je planirano za 01.12.2017., uz umjetničku izložbu 7 korisnika i 7 umjetnika (4 studenta sa ALU i 3 renomirana umjetnika, 2 profesora sa Tekstilno-tehnološkog fakulteta). Ideja ovog projekta jest uspostava suradnje sa sličnim ustanovama koje dijele slične principe rada. Koncept same metode rada u ovom projektu jest da se radi jedan na jedan (umjetnik i korisnik) u raznim slikarskim i keramičkim tehnikama. Producirani likovni radovi bi se izložili u galerijskom prostoru po dogovoru.
Ovakav način rada u Centru se provodi već par godina te se pokazao vrlo korisnim za podizanje socijalne osviještenosti u društvu. U likovnoj terapiji uvijek je naglasak na sami proces i terapijski učinak, te se upravo ovakvim projektima ukazuje na relevantnost promidžbe likovnog stvaralaštva i integraciju osoba sa intelektualnim teškoćama u sustav hrvatske suvremOvakav način rada u Centru se provodi već par godina te se pokazao vrlo korisnim za podizanje socijalne osviještenosti u društvu. U likovnoj terapiji uvijek je naglasak na sami proces i terapijski učinak, te se upravo ovakvim projektima ukazuje na relevantnost promidžbe likovnog stvaralaštva i integraciju osoba sa intelektualnim teškoćama u sustav hrvatske suvremene umjetnosti i šire.