Kako prekomjerna briga o sebi može dovesti do wellness burnouta? Odgovore nam je dala psihologinja
U današnjem društvu, koje stalno promovira važnost brige o sebi, lako je upasti u zamku wellness burnouta, stanja mentalne i fizičke iscrpljenosti ...
Svaki dan u medijima možete pročitati preporuke koju hranu treba izbjegavati. Sljedećeg dana, naići ćete na preporuke da jedete hranu za koju vam je prošloga dana upravo bilo savjetovano da je svakako izbjegnete.
Isto to može se dogoditi s bilo kojim zdravstvenim savjetom i teško je znati koje savjete je najbolje poslušati, odnosno kojima vjerovati?
Bez obzira idete li zubaru često ili ne, svi smo prilično svjesni preporuka i savjeta koje dobivamo oko dentalnog zdravlja.
Prati zube dva puta dnevno koristeći pastu koja sadrži fluor, barem jednom dnevno očistiti zube zubnim koncem, smanjiti unos slatke hrane i pića te odlaziti na redovite preglede kod zubara.
“Puno puta pokušala sam iskušati savjete i steći zdravije navike, ali nikad zapravo nisam u tome uspijevala. Perem zube samo jednom dnevno i to na kraju dana. Stvarno sam pokušala promijeniti svoje navike i poboljšati odnos prema zubima, ali to mi je preteško”, rekla je Coleman-Williams. Dodaje kako usprkos tome ona ima vrlo zdrave zube.
“S druge strane, poznajem ljude koji imaju savršene navike oko održavanja zubne higijene, a opet imaju velikih problema sa zubima i zubnom šupljinom”, tvrdi Coleman-Williams.
Ona smatra kako je očito da postoji puno više od pranja zuba i ispiranja usne šupljine vodicom za ispiranje. Ona to prepisuje genetici i smatra da različiti ljudi različito reagiraju na određeni režim održavanja higijene, ali i kako su neki predodređeniji za češće “kvarenje” zubi od ostalih.
“Ovisno o tome koliko uspjeha određeni režim održavanja zubne higijene, ali i brige oko zdravlja općenito, ima na vas, tako biste se trebali i postaviti”, tvrdi Coleman-Williams.
IZVOR: VECERNJI.HR