Crveni ruž koji ne “bježi” s usana: 7 tajni postojanog make-upa
Može li crveni ruž preživjeti večeru u slijedovima, niz koktela i višesatni ples? Donosimo vam trikove profesionalaca i viralne beauty hacks s TikT...
Piling za kožu jedan je od najvažnijih beauty preparata koji se mogu naći u vašem ormariću. On uklanja mrtve stanice te pomaže da nam koža ponovno prodiše i postane sjajna i blistava, no kao i sve druge kozmetičke proizvode (osim hidratantne kreme, naravno), ni njega ne smijete zloupotrijebiti. Koristite li ga prečesto, oštetit ćete kožu i postići kontraefekt pa je vrlo važno dobro odrediti kada je vrijeme za piling.
To, naravno, ovisi o tipu vaše kože, a ne njezinom stanju:
1. SUHA I NORMALNA KOŽA
Imate li normalnu ili suhu kožu koja vas ponekad zateže, nemojte pretjerivati s pilingom i grubim tretmanima. Napravite ga jednom tjedno, prije no što nanesete hranjivu masku.
2. MASNA I MJEŠOVITA KOŽA
Koža koja se često masti može podnijeti malo više “dubinskog čišćenja”, pa piling možete koristiti i dva puta tjedno. Svakako odaberite piling namijenjen vašem tipu kože te, za potpuni učinak, uz beauty režim, nakon pilinga ubacite i flastere za uklanjanje mitesera.
3. OSJETLJIVA KOŽA
Imate li osjetljivu kožu sklonu iritaciji i crvenilu, bilo bi najbolje da koristite pilinge namijenjene hipersenzitivnoj koži te da tretman radite tek svaka dva tjedna.
4. PROBLEMATIČNA KOŽA
Premda mnoge žene smatraju kako će piling savršeno ukloniti akne, imate li većih problema s kožom i lice posuto prištićima, nemojte često koristiti piling. Izazvat ćete nepotrebne iritacije i upalne procese. Obavezno posjetite dermatologa te koristite samo preparate koje vam je preporučio.
Izvor: index.hr