Ovo su 3 najviralnija proizvoda s Beauty TikToka u 2024.
Ako je davno prošlo vrijeme kada ste se "kačili" na svaku novotariju s TikToka te sada pažljivije i mudrije odabirete što ćete isprobati, izdvojili...
Moguće je da nanosite kremu za sunčanje potpuno krivo
Donosimo deset najučestalijih pogrešaka kod nanošenja kreme za sunčanje – izbjegnite neželjene nuspojave i bezbrižno uživajte u ljetu.
Priznajemo, obožavamo sunce i more, i najradije bismo cijelo ljeto proveli na plaži u kupaćem kostimu. Želimo da naša koža izgleda (zdravo) preplanulo, ali istodobno želimo izbjeći bilo kakva fotooštećenja. Dobro znamo da akumulacija crvenila zbog pretjeranog i nesavjesnog sunčanja dovodi do niza problema, od preuranjenog starenja i hiperpigmentacijskih mrlja do raka kože.
Da bismo to izbjegli i uživali na ljetovanju bez neugodnih nuspojava, krema za lice za zaštitnim faktorom i losion za sunčanje naši su najveći saveznici. Mislili smo da smo apsolvirali u potpunosti njihovo korištenje, ali uvijek doznamo nešto novo. Stoga vam donosimo deset pogrešaka kod zaštite kože od sunca koju čini većina. Obnovite svoje znanje o korištenju kreme za sunčanje i uživajte bezbrižno.
Pročitajte: Kako je krema za sunčanje postala goruća tema na TikToku
S porastom temperatura, sve više boravimo na otvorenom, a odlazak na plažu sve je bliži. Stoga je važno obnoviti znanja o pravilnom korištenju kreme za sunčanje da biste se što bolje zaštitili i prevenirali crvenilo na koži. Ovo je deset najučestalijih pogrešaka korištenja kreme za sunčanje:
1. Koristite premalu količinu Mnogi ne nanose dovoljno kreme za sunčanje. Treba vam gotovo puna čašica za liker (oko 30 grama) losiona za sunčanje da biste optimalno namazali cijelo tijelo.
2. Preskačete strateška mjesta Područja koja se često propuštaju uključuju uši, stražnji dio vrata, vrhove stopala i iza koljena.
3. Ne obnavljate zaštitu redovito Kremu za sunčanje treba ponovno nanijeti svaka dva sata ili češće ako plivate ili se puno znojite.
4. Ne koristite kremu za sunčanje za oblačnih dana Do 80 posto UV zraka može prodrijeti kroz oblake, stoga je krema za sunčanje neophodna čak i za oblačnih dana.
5. Koristite kremu za sunčanje kojoj je istekao rok trajanja Krema za sunčanje s vremenom gubi svoju učinkovitost. Provjerite rok trajanja i zamijenite stare proizvode.
Pročitajte: 10 najboljih toniranih krema sa zaštitnim faktorom
6. Oslanjate se na dekorativnu ili preparativnu kozmetiku Puder ili hidratantna krema mogu imati zaštitni faktor, ali ovi proizvodi često ne pružaju dovoljno visoku razinu UV zaštite širokog spektra.
7. Zaboravljate zaštititi usne Usne također mogu izgorjeti na suncu. Koristite njegujući balzam za usne obogaćen zaštitnim faktorom i redovito ga obnavljajte.
8. Ne nanosite kremu pravovremeno Kremu za sunčanje na bazi kemijskih zaštitnih faktora (za razliku od prirodnih) treba nanijeti 15-30 minuta prije izlaganja suncu kako bi se apsorbirala i počela djelovati.
9. Pretpostavljate da water resistant znači 100 % vodootporno Vodootporne kreme za sunčanje ipak je potrebno ponovno nanijeti nakon plivanja ili znojenja.
10. Zanemarujete UV indeks Viši UV indeksi znače jače UV zračenje. Prilagodite svoju zaštitu od sunca u skladu s tim, čak i ako mislite da je vaša uobičajena zaštita kože dovoljna.
Pročitajte: Što nanijeti prvo – hidratantnu kremu ili zaštitni faktor?
Foto: Dariia Chernenko, iStock/Getty Images Plus; Tom Merton, OJO Images via Getty Images