U Zagrebu se održavaju radionice art terapije za lakše svladavanje svakodnevnih briga i stresa
Brojna su istraživanja pokazala da bavljenje umjetnošću, u njezinim raznim oblicima, može biti vrlo pozitivno za mentalno zdravlje. Tu se pojavila ...
Razgovarala: Brankica Treskavica
Ususret velikoj regionalnoj konferenciji “Pro Femina 2014.”, koju časopis „Lepota i zdravlje“ organizira dana 3. travnja u hotelu Hyatt Regency u Beogradu, danas vam predstavljamo sudionicu, po mnogima i najzanimljivijeg panela, “Regija u krevetu: Između stereotipa i stvarnosti”.
Marina Krleža, spisateljica iz Zagreba, otkriva nam što joj nikad nije bilo niti će biti uvjet za ljubav i seks, i nagovještava o čemu je pisala u svom romanu „Žena robot“.
– Iako sam bila jedna od posljednjih generacija pionira u bivšoj Jugoslaviji, ne sjećam se da je u to vrijeme itko, od ljudi oko mene, veze između žena i muškaraca promatrao kroz svjetlo religije, države ili kontinenta s kojeg dolaze. Raspravu o tome doživjela sam tek u poslijeratno vrijeme, kada su hrvatski i srpski umjetnici i pacifisti pokušavali povezati krhotine nastale nakon krvoprolića između dvije države. Nepotrebno je ičiju privlačnost određivati s obzirom na starost, spol, vjeroispovijed ili narodnost kojoj pripada. Bilo što od toga nikad mi ne bi moglo biti uvjet za ljubav ili seks. Smatram da bi se čovječanstvo danas, u većoj mjeri, trebalo pozabaviti tabu temom seksa u starosti i odgovorom na pitanje – kako održati poželjnu razinu seksualne potrebe do poznih godina, o čemu govorim u svom romanu “Žena robot”.
Program cijele konferencije možete pogledati OVDJE.
Foto: Marko Butraković