Crveni ruž koji ne “bježi” s usana: 7 tajni postojanog make-upa
Može li crveni ruž preživjeti večeru u slijedovima, niz koktela i višesatni ples? Donosimo vam trikove profesionalaca i viralne beauty hacks s TikT...
Koristite ga svega nekoliko puta mjesečno
Vlasište i kosa svakodnevno su izloženi stresu u obliku ispušnih plinova u zraku, klorirane vode, prašine, ali i proizvoda za stiliziranje kose. Zbog toga je uvijek važno temeljito očistiti i cijelo vlasište, a piling za kosu proizvod je koji u tom slučaju dolazi na red.
Iako je on većinom rezerviran za lice i kožu tijela, piling za kosu nam pomaže da očistimo kosu od samih korijena vlasi i riješimo se ostatka proizvoda za stiliziranje, ali i izmasiramo vlasište i kosi vratimo sjaj. Piling je prvi korak u njezi kose. Dakle, nanosi se prije šampona, a najbolje je da temeljito ga isperete nakon tri minute. Dovoljno je koristiti ga svega nekoliko puta mjesečno mjesečno i odličan je prije bojenja kose jer će nakon pilinga boja bolje i dulje prianjati.
Kakvi pilinzi za vlasište postoje?
Možete se odlučiti za one namijenjene suhoj, masnoj, normalnoj, tankoj ili gustoj kosi, a krajnji cilj im je svima isti, lagano rashlađivanje i temeljito čišćenje vlasišta. Iako se ona tradicionalno čiste šamponom, ovi su pilinzi u tom poslu mnogo precizniji i pouzdaniji. Pri nanošenju morate biti pažljivi kako ne biste ogrebali vlasište i morate obratiti pažnju na temeljito ispiranje da višak proizvoda ne ostane u kosi.
Naša je preporuka Philip B. Pepermint avocado piling koji uklanja prljavštinu, ulja, proizvode i stvara lepršavu, elastičnu kosu te ujedno sprječava gubitak kose.
Foto: PR, bedya via Getty Images