Trenerica otkriva učinkovite kućne treninge bez opreme za dobru formu
Kako ne odustati i biti dosljedan u vježbanju, pitanje je koje muči mnoge žene. Jer - krenu pa stanu. I prelako odustanu.A to je nešto što bi...
Teško je prilagoditi se vježbanju na nižim temperaturama. Treba biti vrlo oprezan s ozeblinama koje se mogu pojaviti i obratiti pažnju na disanje, pogotovo ako imate problema s respiratornim organima. Disanje na usta može rezultirati gubitkom vode te to tijekom vježbanja nije preporučljivo. Uz ove savjete vježbanje će postati rutina bez obzira na godišnje doba.
Ono što odjenete, trebalo bi biti relativno lagano kako bi vam tijelo moglo disati. Zbog teške odjeće vrlo brzo ćete se oznojiti, a to na hladnim temperaturama nije dobro. Bolje je nositi više laganih slojeva nego jedan težak i jako debeo sloj.
Na taj način ćete smanjiti šok koji organizam doživljava kada naglo prelazi iz toploga u hladno. Također, ne zaboravite se nakon vježbanja dobro rastegnuti kako biste time spriječili upalu mišića.
Ne preporučuje se vježbati kada ste umorni, jer time iscrpljujete organizam. Pobrinite se i za unos dovoljne količine energije prije vježbanja tako što ćete pojesti nešto lagano.
Čak i ako vam se čini da niste žedni, popijte malo tekućine. Gubitak tekućine tijekom vježbanja moguć je i tijekom zime. Kako biste zaštitilo grlo, ponesite sa sobom bočicu tople ili mlake vode.
Uvijek nosite sa sobom lijekove, posebno ako imate bronhitis ili astmu. Inhalacija hladnog zraka može dovesti do iritacije grla i raznih upala.
Vježbanje na niskim temperaturama može biti jednostavno uz ove savjete. Važno je nositi laganu odjeću u više slojeva, zagrijati se, odmarati, jesti, piti tekućinu i ne zaboraviti na lijekove, posebice ako osoba boluje od bronhitisa ili astme.