U Baby Center stigle su Kit & Kin pelene – štite djetetovu kožu i okoliš
Bebe su u pelenama stalno. Najčešće ih se rješavaju između druge i treće godine života, a roditelji im upravo u ovo ljetno vrijeme dopuštaju da gol...
Svi mi ponekad zamišljamo kako bi savršena obitelj trebala izgledati. U nekim trenucima pomislimo da je upravo naša obitelj savršena. Ipak, mnogi se susreću sa stresnim situacijama u obitelji koje su potaknute lošim odnosima.
Donosimo sedam tajni obitelji o kojoj sanjamo.
1: Svaki član obitelji odgovoran je za svoju sreću
Savršenstvo koje očekujemo od sebe i drugih ponekad zna biti prevelik teret. Dopustite si nesavršene trenutke i izaberite sreću bez obzira na sve. Odluke koje donosite svakodnevno odgovorne su za vašu sreću; birajte raditi ono što vas ispunjava, imati pozitivan stav i prave ljude oko sebe, birajte oprost i usredotočite se na ono što imate, a ne na ono što ne možete imati. Sreća je izbor, koju za sebe možete izboriti samo vi, a obitelj vas može u tome poduprijeti.
2: Okupljanje za stolom
Vrlo banalno, a često neispunjeno, zajedničko blagovanje. Zajednički doručak, ručak ili večera vrlo je važna stavka u životu sretne obitelji. To je vrijeme kada članovi obitelji komuniciraju, smiju se zajedno i saznaju važne informacije iz života svojih najmilijih, a najbitnije od svega to je trenutak kada se grade čvrste obiteljske veze. Dovoljno je samo četiri puta tjedno okupiti obitelj za stolom kako bi bila sretna.
3: Istina je na prvome mjestu, a obećanja se ispunjavaju
Laganje i neiskrenost često su pravi razlozi raspada obitelji. Ponekad se teško odvažiti biti baš u svakom trenutku iskren, no čak i oni naizgled čvrsti odnosi brzo se raspadnu zbog laži ili šutnje. Uvijek budite iskreni i otvoreni prema svakom članu obitelji, a povjerenje među vama očvrsnut će i ispunjena obećanja.
4: Provodite kvalitetno vrijeme skupa
Stvarajte zajedničke uspomene danas, dok još nije kasno. Priče koje prepričavate drugima, zajedničke šale i provodi, ono je što obitelji ispunjava vedrinom i srećom. Ponekad je u ovom užurbanom životu teško odvojiti nekoliko sati za najbliže, bilo to zajednički odlazak u kino, na izlet ili roštilj u prirodi.
U takvim situacijama nemojte se ustručavati voditi važne razgovore ili izražavati ljubav, zato što nikad ne znate kada će vam se za to ponovno pružiti prilika. Vikend u prirodi ispunjen aktivnostima stvorit će trenutke za pamćenje.
5: Stvorite i poštujte rituale
Obiteljima su potrebni rituali, bilo to zajedničko uspavljivanje djece, nedjeljni ručak ili večer gledanja filmova. Ovakvi ili slični rituali, koji mogu biti i vjerske osnove, zbližavaju obitelj jer se ponavljaju. Kako bi stvarno funkcionirali, bitno je samo da budu fleksibilni kako s vremenom ne bi postali teret.
6: Smanjite decibele
Temperamentna komunikacija vrlo je uobičajena na našem podneblju, no problem nastaje kad ona izmakne kontroli. Djeca koja odrastaju u mirnom okruženju u kojem se s njima razgovara na smireniji način, ali da im se pritom ipak određuju stroge granice i pravila, stječu potrebnu sigurnost i samopouzdanje, dok se pretjeranim deranjem i gubljenjem kontrole postiže upravo suprotno.
7: Posao nemojte donositi kući
Iako se u današnje vrijeme ovo čini kao nemoguća misija, na kraju dana ipak morate posložiti prioritete, a na prvome mjestu trebala bi biti vaša obitelj. Preko dana se u potpunosti posvetite poslu, no onog trenutka kada vam službeno radno vrijeme završi, na redu je vaša obitelj. Odsutnost duhom jednaka je onoj fizičkoj, stoga pokušajte, u svakom smislu riječi, biti prisutni ono kratko vrijeme u danu koje provodite sa svojom obitelji.