Hotel Esplanade i ovog adventa bit će najuzbudljivija blagdanska lokacija
Od 28. studenoga pa sve do Nove godine na terasi Oleander kultnog zagrebačkog hotela i ove vas godine očekuje blagdanski spektakl FOOLING AROUND: F...
Ponešto za svakoga
Svakodnevni izazovi na ljubavnom planu, poslu ili u obiteljskom životu ponekad nam se nakupe i počnu djelovati nepremostivima. Zato je ponekad dobro čuti svježu perspektivu i poneki praktični savjet pa je odlična ideja posegnuti za kvalitetnom knjigom za osobni rast. Bilo da vas zanima mentalno zdravlje, praktični savjeti, filozofija ili pak prirodna medicina – donosimo nekoliko novijih izdanja koja možete pronaći u hrvatskim knjižarama, a na čijim ćete stranicama zasigurno pronaći nešto za sebe.
Psihijatrica Sue Varma u svojoj knjizi “Praktični optimizam: Umjetnost, znanost i umijeće nevjerojatne dobrobiti” otkriva da je odgovor na životne turbulencije leži u njegovanju optimističnog načina razmišljanja. Ipak, u knjizi je naglašeno da “praktični optimizam” ne znači gledanje svijeta kroz ružičaste naočale, već realističan pristup preprekama bez posustajanja i očajavanja.
“Filozofija i život” ne fokusira se na praktične savjete, već je namijenjena svima koji su u potrazi za vlastitom životnom filozofijom. “Kako bih trebao živjeti svoj život? Kojim se vrijednostima trebam voditi? Kakva osoba trebam biti? Čemu težiti?” samo su neka od važnih pitanja kojima se bavi britanski filozof A. C. Grayling u ovoj zanimljivoj knjizi, oslanjajući se pritom na živote i djela velikih filozofa poput Konfucija, Seneke i Nietzschea.
Djelo “Prekinite krug” psihologinje Mariel Buqué bavi se konceptom međugeneracijskih trauma, njihovim nastancima, utjecaju i rješenjima. Kako i sam naslov kaže, autorica smatra da je ključno prepoznati ih i “prekinuti krug” kako bismo poboljšali vlastiti život. Međugeneracijska trauma, kako navodi autorica, može biti ukorijenjena u iskustvima naših predaka, rezultat toksičnih kulturalnih normi i(ili) proživljenih katastrofa. Dr. Buqué u svojoj knjizi donosi kombinaciju socioloških istraživanja o međugeneracijskoj traumi i konkretnih savjeta za njeno prelaženje.
Za sve koje zanima holistički pristup zdravlju, autorica Susan Weis-Bohlen u ovoj je knjizi objedinila svoje impresivno znanje o ajurvedi – starom indijskom medicinskom sustavu koji se primjenjuje već 5000 godina. Što je protuupalna dijeta, koji položaji joge otvaraju dišne putove i ublažuju simptome prehlade te kako balansirati probavu samo su neke od tema kojima se autorica bavi na stranicama ove šarene i kreativno osmišljene knjige.
“Deset puta smireniji” autorice Kirren Schnack, također kliničke psihologinje, na svjež način odgovara na pitanje kako se nositi s anksioznošću, stresom i negativnim emocijama. Na stranicama ove knjige pronaći ćete jednostavne i kratke vježbe za suzbijanje anksioznosti te niz klinički dokazanih metoda koje pomažu da pronađete mir u svojoj svakodnevici.
Za sve one koji se ponekad bore s postavljanjem granica, autorica Melissa Urban donosi ovaj praktični priručnik koji će potpuno promijeniti vaše odnose. Kako je autorica navela, knjiga je namijenjena za sve one koji osjećaju da se često nailaze u jednostranim odnosima, popuštaju svima oko sebe i ne mogu pronaći način da kažu “ne”. Kroz više od 130 priča nudi praktične savjete kako postaviti granice u raznim odnosima – bilo onim ljubavnim, u obitelji ili pak na poslu. “Postavite zdrave granice” oduševila je publiku, a čitatelji su posebno pohvalili autoričin topao i direktan stil pisanja.
Foto: Pexels, PR