Kako prekomjerna briga o sebi može dovesti do wellness burnouta? Odgovore nam je dala psihologinja
U današnjem društvu, koje stalno promovira važnost brige o sebi, lako je upasti u zamku wellness burnouta, stanja mentalne i fizičke iscrpljenosti ...
Nedostatak kvalitetnog sna vrlo lako nas može iziritirati, a ni naš učinak na poslu, ali i izvan njega, vrlo često nije zadovoljavajući.
Na samu kvalitetu sna i odmora može utjecati i položaj u kojem spavamo, i zato je važan. U slučaju da spavate na trbuhu, moguće je da ugrožavate svoje zdravlje. I dok spavanje na trbuhu može pomoći kod eliminiranja hrkanja, u pitanju je najgora poza za naše zdravlje, tvrdi Nacionalna zaklada za san iz Velike Britanije.
Osobe koje spavaju na trbuhu imaju veći rizik od bolova u vrati i leđima, a kod ove poze kralježnica nije u neutralnom položaju. Zbog svega toga, postoje velike šanse da se probudite s bolovima po cijelom tijelu, ali i uz iziritirane živce.
U slučaju da baš morate spavati u ovoj pozi, stručnjaci savjetuju da glava bude direktno okrenuta ka jastuku kako bi se oslobodili dišni putovi umjesto da ležite postrance.
Pomoći može i jastuk koji ćete staviti ispod čela kako biste imali prostora za disanje, kako pišu Nezavisne.
S druge strane, najbolja poza za san jest kad ležite na leđima. Međutim, nju prakticira svega osam posto ljudi na svijetu.
Ovaj položaj dopušta glavi, vratu i kralježnici da se odmore i smanjuje rizik od bolova u njima. Ovo je ujedno i idealan položaj za sve koji imaju problema s kiselinom u želucu, ali povećava šanse za hrkanje.