Jennifer Aniston kaže da joj zbog ovog proizvoda kosa raste kao luda
Jennifer Aniston jedna je od rijetkih žena čija je kosa jednako slavna poput nje same. Frizura koju je nosila kao Rachel u seriji "Prijatelji" bila...
Terapija plazmom bogatom trombocitima predstavlja jedinstvenu metodu za korištenje vlastitih potencijala organizma u cilju regeneracije tkiva djelujući duboko u koži, čime se započinju prirodni procesi pomlađivanja i regeneracije. Centrifugatom vlastite krvi, bogatim trombocitima i faktorima rasta, stimulira se reakcija matičnih stanica i dovodi se do poticanja stvaranja novog kolagena, elastina i krvnih žila.
PRP terapijom usporava se proces starenja, stanice se podmlađuju i hrane i smanjuje se vidljivost bora, ožiljaka i hiperpigmentacija, te se vraća sjaj i tonus opuštenoj i suhoj koži. Krajnji efekt je stvaranje novog kolagena, remodelacija starog, te poboljšanje tonusa i elastičnosti kože. Intervencija je bezbolna i ne zahtijeva vrijeme oporavka.
Plazmalifting (PRP) je tretman koji ne samo da dovodi do pomlađivanja izgleda kože nego se može koristiti i u terapiji opadanja kose, posebno kod muškaraca.
Kada se radi PRP?
PRP se može raditi kada želimo poboljšati izgled i tonus kože, kao i hidratizirati ju, smanjiti vidljivost dubljih bora na licu, čelu, vratu i dekolteu i dlanovima, smanjiti vidljivost akni i ožiljaka od akni – kad god želimo izgledati bolje.
Dodatne rezultate dobivamo ako intervenciju kombiniramo s laserskim pomlađivanjem.
Kada su vidljivi rezultati PRP intervencije?
S obzirom na to da je koži potrebno vrijeme da reagira, prvi rezultati vidljivi su nakon sedam dana, kada dolazi do poboljšanja vlažnosti i izgleda kože. Tijekom sljedeća dva do šest tjedana počinje formiranje novih kolagenih vlakana i poboljšava se struktura i tonus kože. Mreža novog kolagena i nove krvne žile formiraju se tijekom dva do tri mjeseca nakon tretmana, a maksimalan efekt vidi se u sljedeća dva do četiri mjeseca.
Kako se radi PRP?
Specijalnim mikrosustavom se bezbolno iz vene izvadi 8-16 ml krvi, nakon čega se krv centrifugira u specijalnim sterilnim zatvorenim epruvetama, čime se plazma izdvaja od ostalih elemenata krvi. Na područje koje se tretira nanosi se lokalni anestetik u obliku kreme, te je tretman potpuno bezbolan. Injektiranje se radi tankim mikroiglicama u željeno područje, na različite dubine kože, ovisno o tome koji efekt želimo postići. Nakon tretmana moguća je pojava crvenila ili malih hematoma na mjestu uboda, koji brzo prolaze.
Tretman se može ponoviti za mjesec dana, ovisno o stanju kože. Rezultati su dugotrajni, vidljivi i do dvije godine nakon tretmana, a dugotrajnost efekta ovisi o početnom stanju, tipu i reakciji kože.
Tko ne treba raditi PRP intervenciju?
PRP ne trebaju raditi trudnice, osobe na antikoagulantnoj terapiji, te s koagulopatijama, akutnim stanjima, hemodinamski nestabilne osobe i osobe oboljele od karcinoma.
Izvor: Life Content
Foto: Guliver/Thinkstock