Crveni ruž koji ne “bježi” s usana: 7 tajni postojanog make-upa
Može li crveni ruž preživjeti večeru u slijedovima, niz koktela i višesatni ples? Donosimo vam trikove profesionalaca i viralne beauty hacks s TikT...
Još uvijek stignete
Ako već duže vrijeme razmišljate ukloniti britvice i trake za depilaciju iz svog doma, još uvijek nije kasno za to da krenete na tretmane laserskog uklanjanja dlačica i ovog ljeta ne razmišljate jesu li vam izrasle nove.
U posljednjih nekoliko godina, to je jedan od najomiljenijih i najučinkovitijih kozmetičkih tretmana za trajno uklanjanje dlačica koji postoji na tržištu, a kako napreduje tehnologija, poboljšavaju se i diodni laseri s kojima kozmetički saloni rade. Iako je nekad lasersko uklanjanje dlačica bilo manje učinkovito, a bolnije, danas je situacija drugačija. Osim što će vam ukloniti dlačice i nakon 5-10 tretmana (ovisno o vašim potrebama), one će potpuno nestati, ovaj je tretman idealan za sve one koji imaju problema s upaljenim dlačicama, ožiljcima, mrljama i neugodnim svrbežom koji možete dobiti od brijanja.
Ono što je bitno istaknuti je to da dlačice imaju fazu rasta, mirovanja i ispadanja i ne djeluju sve jednako u isto vrijeme. One koje vidite na površini imaju fazu rasta, no tretmani se trebaju ponavljati svakih mjesec dana zbog onih u fazi mirovanja koje se trenutačno ne vide.
Tretman neće jednako djelovati za sve vrste dlačica, barem kad je broj tretmana u pitanju. Što je dlačica deblja, gušća i tamnija, laser proizvodi više topline koja oštećuje matrične stanice oko dlačica i područje neposredno uz vlas dlačice koje je odgovorno za ponovni rast, zbog čega će učinak biti jači na tretiranom području. No u slučaju crvenih, plavih i sijedih dlačica potrebno je više tretmana. Također, rezultat tretmana također ovisi o eventualnim endokrinološkim problemima te genotipu pacijenta. Kako bi postigli što veću učinkovitost, bitno je da dogovorite plan tretmana sa svojim specijalistom ovisno o vašem tipu kože i kose.
S obzirom na to da se ljeti većinski izlažemo UV zrakama kojima koža ne smije biti izložena tijekom tretmana, preporučljivo je da u tom periodu ne idete ako ne mislite voditi pravilnu njegu kože tijekom ljeta. No, ako koristite visok zaštitni faktor i izbjegavate sunce nekoliko dana nakon tretmana prema uputama osobe koja vam provodi tretman, neće biti problema. Imajte na umu da ako ste već potamnili i bili intenzivno izloženi solariju ili suncu dva tjedna prije tretmana, trebate pričekati mjesec dana do sljedećeg tretmana.
Iako su danas tretmani značajno bezbolniji nego što su prije bili, ovisno o dijelu tijela na kojem radite, bol može biti usporediva s laganim peckanjem, no to je ništa u usporedbi s voskom ili šećernom pastom.
Foto: PeopleImages via Getty Images