Kako do zdravih desni i bezbrižnog osmijeha bez dosadnog četkanja
Bakterije u zubnom plaku uzrokuju 95 % bolesti usne šupljine. Srećom, postoji praktično rješenje.Lumoral je svjetlom aktivirana otopina za oral...
Voda ne samo da gasi žeđ, već djeluje ljekovito i čisti organizam. Često tuširanje, osobito plivanje, ublažava posljedice stresa, opušta mišiće i živce i oslobađa od negativne energije.
Japanska tradicionalna medicina preporučuje da se voda pije odmah nakon buđenja, a znanstvena ispitivanja potvrđuju djelotvornost ove navike. Voda se u mnogim kulturama primjenjuje za liječenje meningitisa, dijabetesa, gastritisa, glavobolje, astme, bronhitisa, artritisa, epilepsije, bolova u tijelu, srčanih smetnji, masnoća u krvi, bolesti bubrega i mokraćnih puteva, proljeva, povraćanja, zatvora, hemoroida, bolesti očiju, uha, grla i nosa, bolesti maternice, raka i menstrualnih poremećaja.
Ovo su neki od najčešćih zdravstvenih problema koje možete liječiti čistom vodom.
NAGOMILANI TOKSINI
Pijenje vode na prazan želudac (ujutro) pročišćava debelo crijevo i olakšava mu da apsorbira korisne tvari iz hrane. Ako ujutro popijete pola litre hladne vode, to će ubrzati jutarnji metabolizam za 24 posto. Topla (mlaka) voda pomoći će kod procesa eliminacije i čišćenja crijeva i digestivnog trakta. Voda pomaže i da se izbace toksini iz krvi, što će pomoći da vaša koža ima čist i sjajan izgled.
VISOK KOLESTEROL
Kod problema sa zadebljanjem zidova arterija, voda može igrati vrlo važnu ulogu. Voda za piće može razrijediti krv, što će na prirodan način pomoći da krv lakše cirkulira. Kada tijelo dehidrira, krv postaje kisela, što može dovesti do nagomilavanja LDL razine kolesterola, odnosno štetnog kolesterola. Ispijanjem dosta vode, krvotok će biti čist i na taj način ćete eliminirati višak kolesterola.
HIPERTENZIJA
Voda također može pomoći sniziti visok tlak, jer se krv uglavnom sastoji od vode. Pretjerano korištenje soli može negativno utjecati na krvni tlak, ali natrij se može „isprati“ iz tijela ukoliko svakodnevno pijete čistu pročišćenu vodu. Dakle, pijte adekvatnu količinu zdrave vode svakog dana da biste održavali zdravo srce. Kada je tijelo dehidrirano, protok krvi u bubrege je smanjen, što dovodi do toga da naše tijelo „misli“ da nema dovoljno tekućine. Tijelo će reagirati na taj način što će dati informaciju mozgu da „steže“ vene i arterije, što će krvni tlak učiniti još višim.
BOL U MIŠIĆIMA
Nakon vježbi ili fizičkog rada, obično kupke dođu kao melem na ranu. Tako je jedno istraživanje obavljeno 2007. godine dokazalo da naizmjenično tuširanje bolnih mesta toplom i hladnom vodom olakšava bolove u mišićima uzrokovane povredama. Za početak tuširajte bolna mjesta vodom čija je temperatura između 37,5 – 41 stupnjeva Celzijusa, oko tri minute, a zatim rashladite vodu na 10 do 15 stupnjeva i tuširajte bolna mjesta oko 30 sekundi. Ponovite još dva puta, s tim da tuširanje završite hladnom vodom.
GLAVOBOLJA
Uzrok glavobolje u većini slučajeva je slaba prokrvljenost krvnih žila u mozgu, a hladna voda pospješuje prokrvljenost i smanjuje bol. U nekim slučajevima glavobolju možete otkloniti tako što ćete jednostavno u posudu s vrlo hladnom vodom staviti ruke ili stopala i držati ih tako od 30 sekundi do 10 minuta. Ovaj tretman pospješit će cirkulaciju u mozgu i otpustit će pritisak. Hladni oblozi na čelu, zadnjem dijelu vrata, također, mogu pomoći, dok za bolove u ramenima koristite obloge od tople vode.
ZAČEPLJENOST SINUSA
U ovom slučaju potrebno je preusmjeriti protok krvi suprotno od mjesta začepljenja. Zamotajte se u deku, a noge stavite u vodu do 40 stupnjeva Celzijusa, a hladne obloge na čelo i zadnji dio vrata. Nakon 10 do 30 minuta isperite noge u hladnoj vodi. Vrućina će cirkulaciju usmjeriti u noge, a ne u sinuse i glavu, što će olakšati začepljenje sinusa.
ARTRITIS
Vodena fizioterapija nešto je što se već dugo vremena koristi kod bolova uzrokovanih artritisom. Ona pospješuje pokretljivost zglobova i smanjuje bol. Ukoliko nemate mogućnosti za vodenu fizioterapiju, probajte bolove u zglobovima olakšati hladnim oblozima.
NESANICA
Topla kupka prije spavanja dokazano je od velike pomoći onima koji imaju problema sa spavanjem. Istraživanje objavljeno 2002. godine pokazalo je da je ova metoda posebno djelotvorna kod starije populacije koja ima problema sa spavanjem. Temperatura vode za opuštajuću kupku treba biti između 36 i 38 stupnjeva Celzijusa, a ako na čelo za vrijeme kupke stavite hladan oblog, mirna noć je gotovo zagarantirana.
SUHA KOŽA
Ako ne pijete dovoljno vode, koža će biti suha. Jer, ako u organizmu nema dovoljno tekućine, neće je biti niti za pojedine dijelove organizma. Da ne biste previše isušili kožu kupanjem u vrućim kupkama, smanjite temperaturu mlaza vode na najnižu moguću, ili barem smanjite trajanje tuširanja na manje od 15 minuta.
Izvor: novosti.rs