Kultni Black Opium dobio je “svečani” makeover – za blagdane stiže u “glitter” verziji
YSL je upravo lansirao Black Opium Eau de Parfum Glitter, lepršav, sladak i seksi zaokret kultnog mirisa Black Opium. Jedva čekamo isprobati ga! ...
Nova saznanja uzdrmala su mjehurić da sve više toga ide u smjeru proizvodnje bez okrutnosti nad životinjama
Prema Guardianu, Cruelty Free International (CFI) nedavno je izjavio kako su im iz Ureda za unutarnje poslove rekli da vlada “preispituje svoju politiku” kad je riječ o ispitivanju na životinjama na sastojcima koji se isključivo koriste u kozmetici. U Europskoj uniji to je zabranjeno od 2013. godine, a u Velikoj Britaniji nezakonito od 1998. godine.
Ministarstvo unutarnjih poslova inzistira na tome da se britanski zakon o testiranju na životinjama nije promijenio, ali dužnosnici su otkrili da bi ta pravila bila usklađena s odlukom žalbenog odbora Europske agencije za kemikalije (ECHA), prema kojoj se određeni sastojci moraju testirati na životinjama prije nego što ih koriste ljudi.
“Prema britanskim propisima za zaštitu okoliša i sigurnost radnika, tamo gdje to zahtijevaju britanski regulatori, dopušteno je testiranje na jednokratnim ili višekratnim sastojcima na životinjama. Međutim, takvo se testiranje može provesti samo ako ne postoje alternative koje ne uključuju životinje”, rekao je glasnogovornik vlade, a doktorica znanosti Katy Taylor smatra da je to nepotrebna odredba jer bi testirali sastojke koji se već koriste u kozmetici i koji su dokazano sigurni.”Ova odluka ismijava nastojanja zemlje da bude na samom vrhu istraživanja i inovacija, oslanjajući se još jednom na okrutne i neopravdane testove koji datiraju otprije pola stoljeća.”
Prema dr. Juliji Fentem, Unileverovoj voditeljici centra za sigurnost i zaštitu okoliša, postoji približno 100 sastojaka samo za kozmetiku koji bi se mogli podvrgnuti testiranju na životinjama prema propisima. Od 2013. godine je unutar EU-a zabranjeno testiranje na životinjama za potrebe kozmetike, ali to mnoge proizvođače ne sprječava da ih i dalje provode, tako da proizvodnju i testiranja odrađuju u zemljama u kojima je to dozvoljeno, poput Kine.
Foto: Unsplash