Kako prepoznati dehidriranost kod bebe?
Britanski pedijatri dramatično upozoravaju kako davanje vode novorođenčadi može štetiti zdravlju, no domaći stručnjaci to opovrgavaju. Ipak, ne pre...
Kupanje je intiman trenutak, ritual kojim završava gotovo svaki dan u životu vašeg djeteta. Da bi vaša beba najviše uživala u kupanju, pobrinite se izabrati ono doba dana kada ste vi i ona najopušteniji.
Što vam je potrebno prije kupanja?
Nježan sapun koji ne isušuje kožu ili šampon za bebe.
Dva ručnika − jedan za brisanje, jedan za umotavanje (ručnik s kapuljačom je najbolji, jer čuva toplinu).
Čista pelena i oprema za presvlačenje.
Nepromočiva pregača ili stara majica za vas.
Nekoliko savjeta…
Važno je stvoriti ugodnu atmosferu u kojoj ćete uživati.
Zagrijte prostoriju na 22 do 24 stupnja, napunite kadicu toplom vodom i dodajte nekoliko kapi kupke za bebe. Neka vam bude spreman mekan, topao ručnik za vašu bebu nakon kupanja.
Pridržavajte bebu objema rukama dok je spuštate u kadicu i pustite je da se brčka, jer kada su okružene toplom vodom, bebe se prisjećaju vremena provedenog u majčinom trbuhu i uživaju u tome. Ako za vrijeme kupanja beba plače, ne brinite se. Moguće je da je gladna ili joj temperatura vode ne odgovara.
Nakon kupanja, umotajte bebu u ručnik i nježno joj osušite kožu. Tada je najbolje vrijeme za hidrataciju bebine kože.
U dlanove ulijte nekoliko kapi baby ulja i nježno umasirajte u bebinu kožu. Nježna masaža uljem i maženje s bebom su šlag na torti ovog rituala. Masaža jača vezu između majke i djeteta, potiče probavu, cirkulaciju i jača imunitet. Mnoge bebe su opuštene nakon kupanja i masaže i bolje spavaju, a to je nešto što vam je vrlo važno.
Izvor: Life Content