Sirovo mlijeko postalo je popularno. Evo zašto ga ne trebate piti
Društvenim se mrežama u posljednjih nekoliko mjeseci proširio krajnje neobičan trend - sirovo, nepasterizirano mlijeko. Naime, kreatori sadržaja ko...
“Muscle and Fitness” otkrio je najveću tajnu prehrambene industrije: mnoge tzv. zdrave namirnice nisu ništa bolje od svojih “nezdravih” alternativa. Razlog tome je taj što neke sadrže vrlo malo nutritivnih vrijednosti, dok neke u svom sastavu sadrže štetne kemikalije.
Dobro obratite pozornost na sastojke hrane koju konzumirate, kako savjetuju iz “Muscle and Fitnessa”.
Naprimjer, kruh na kojem piše da je napravljen od cjelovitog zrna u sebi može sadržati čak 70 % rafiniranog brašna.
Osim kruha, “Muscle and Fitness” napravio je listu od još osam “zdravih” namirnica koje to zapravo nisu.
Žitarice
Veliki broj Amerikanaca, čak 31 % njih, započinje jutro na isti način: sa zdjelicom punom žitarica i mlijeka. Međutim, mnoge žitarice nisu hranjive – pa čak i ako su označene kao zdrave. Zbog toga dobro obratite pozornost na to koliko šećera sadrže žitarice koje ujutro konzumirate.
Mlijeko s niskim postotkom masnoća
Izbjegavajte mlijeko s niskim udjelom masnoća i slobodno konzumirajte punomasno mlijeko.
Iako mlijeko s niskim udjelom masnoća ima manje kalorija, punomasno mlijeko ima više zasićenih i mononezasićenih masti koje vam daju duži osjećaj sitosti. Još jedan razlog više da pijete punomasno mlijeko je i taj što u mlijeko s niskim postotkom masnoće dodaju mlijeko u prahu da bi bilo što sličnije punomasnom mlijeku.
Ni istraživanja ne podupiru tvrdnju da je mlijeko s niskim udjelom masnoće zdravije od punomasnog mlijeka, naime 2012. godine istraživači su dokazali da je pretilost djece uzrokovana baš mlijekom s niskim udjelom masnoće.
Margarin
Biljne masnoće uopće nisu dobre za vaše tijelo, dapače, one se slabije razgrađuju u čovjekovom organizmu od masnoća životinjskog podrijetla.
Proteinske pločice
Mnoge proteinske pločice samo su dobro upakirani slatkiši. Najčešće sadrže veliku količinu šećera, transmasnoće i umjetne zaslađivače.
Sportska pića
Studija Sveučilišta Oxford otkrila je da ne postoje dokazi koji bi potvrdili da sportska pića doista pomažu u boljoj izvedbi vježbi jer polovica kompanija koje proizvode sportska pića nisu pružile dokaze o svojim tvrdnjama da su ona zdrava.
Na ovom popisu našli su se još i voćni sokovi, namirnice označene kao nemasne, te sušeno voće.