Kako do zdravih desni i bezbrižnog osmijeha bez dosadnog četkanja
Bakterije u zubnom plaku uzrokuju 95 % bolesti usne šupljine. Srećom, postoji praktično rješenje.Lumoral je svjetlom aktivirana otopina za oral...
Prije nekoliko godina, popularna country pjevačica Sheryl Crow tvrdila je da je za njezin rak dojke kriva topla flaširana voda iz automobila.
Ova tvrdnja ima smisla, a nedavno istraživanje koje su proveli kinesko i američko Sveučilište, dokazalo je da nije sigurno piti flaširanu vodu koja je iz nekog razloga ugrijana.
Istraživači su 16 brendova flaširane vode čuvali na tri različite temperature: 3.8 Celzijevih stupnjeva, 25 i 70 Celzijevih stupnjeva, želeći postići temperaturu vode koja se čuva u hladnjaku, na sobnoj temperaturi i unutar automobila. “Temperatura od 70 stupnjeva Celzijevih uobičajena jeza jedan ljetni, topao dan”, istaknula je autorica ove studije Lena Ma.
Oni su ispitivali količinu dviju supstancija – antimona i bisfenola, nakon jednog, dva i četiri tjedna. Kao što znamo, antimon je teški metal koji se povezuje s bolestima pluća i srca. Bisfenol je kemijska supstancija koja je zabranjena u uporabi bočica za bebe.
Kako je temperatura vode rasla, tako je rasla i razina antimona. Razina bisfenola nije bila dovoljno visoka da izazove zabrinutost.
Kada bi se voda s velikom količinom antimona svakodnevno unosila, mogla bi izazvati ozbiljne posljedice. Preporučuje se da se voda čuva na sobnoj temperaturi ili u hladnjaku, a kada vam se bočica vode pregrije u vozilu, jednostavno je bacite. Nije problem ako takvu vodu povremeno popijete, problem nastaje ako je redovno konzumirate.
Autor: Life Content