Kako prekomjerna briga o sebi može dovesti do wellness burnouta? Odgovore nam je dala psihologinja
U današnjem društvu, koje stalno promovira važnost brige o sebi, lako je upasti u zamku wellness burnouta, stanja mentalne i fizičke iscrpljenosti ...
Briga o zubima jedna je od osnovnih higijenskih i zdravstvenih navika s kojima se susrećemo još u najranijoj dobi. Međutim, često se dogodi da radimo pogreške kojih nismo ni svjesni.
Svaka minuta ujutro je itekako značajna i već smo svi uglavnom naviknuti raditi više stvari istovremeno: tuširanje, provjeravanje e-mailova, spremanje doručka… i – pranje zuba. Međutim, svakako se savjetuje da zube četkate ispred ogledala, ne radeći pritom ništa više. Tako ćete se detaljnije posvetiti i svojoj estetici i zdravlju.
Važno je voditi računa o higijeni same četkice. Bakterija ima svugdje i lako se mogu razmnožiti na vašoj četkici kojom biste vi kasnije trebali prati zube. Prije nego što je spremite bilo kamo, pobrinite se za to da je u prikladnoj čistoj kutijici.
Volite započeti dan sokom od naranče ili popularnom toplom limunadom? Četkanje zuba odmah nakon tog rituala može oštetiti vašu caklinu. Stoga biste prvo trebali neutralizirati kiselost koja se nalazi u vašim ustima toplom vodom ili mlijekom kako biste počeli četkanjem zuba.
Ako vam je glavni izvor brige o dentalnome zdravlju internet, onda biste trebali hitno nešto napraviti po tom pitanju. Odlazak zubaru nikome nije na vrhu liste prioriteta, ali redovitim pregledima (koji su bezbolni!) očuvat ćete zdravlje svojih zuba i spriječiti kasnije neminovne odlaske zubaru koji i neće biti tako bezbolni.
Svi mi želimo imati holivudski osmijeh, ali pretjerano izbjeljivanje može oštetiti caklinu i povećati osjetljivost zuba. Isto tako, to može dovesti do veće sklonosti ka stvaranju karijesa, a to sigurno nikome nije u cilju, kako piše Ordinacija.