Kako prekomjerna briga o sebi može dovesti do wellness burnouta? Odgovore nam je dala psihologinja
U današnjem društvu, koje stalno promovira važnost brige o sebi, lako je upasti u zamku wellness burnouta, stanja mentalne i fizičke iscrpljenosti ...
U današnjem stresnom životu, svi mi imamo potrebu brinuti se o našem srcu. Nezdrav način života, loše navike, loša prehrana, nedostatak vježbe i stres povećavaju šanse za bolesti srca među ljudima u njihovim 30-ima. To je razlog zašto je važno da se brinete za svoje srce. Ako želite poboljšati i održati vaše srce zdravim, slijedite jednostavne načine navedene u nastavku.
Isključite masne namirnice
Pržena hrana je ukusna, ali je loša za srce. Da biste poboljšali zdravlje svoga srca, isključite masnu hranu iz svoje prehrane. Uključite zdrave masne kiseline, kao što su omega-3 masne kiseline, koje se nalaze u ribi.
Kontrola kolesterola
Loš kolesterol (LDL) je loš za srce, pa je važno kontrolirati njegovu razinu. LDL je jedan od glavnih uzoraka krvnih ugrušaka i srčanog udara.
Gubitak težine
Prekomjerna težina povećava rizik od srčanih bolesti. Dakle, obratite pažnju na svoju težinu kako biste ostali zdravi i aktivni.
Vježbanje
To je jedan važan, ali jednostavan način za poboljšanje zdravlja vašeg srca, ali i cjelokupnog zdravlja. Redovno vježbanje najmanje 30 minuta svaki dan povećava cirkulaciju krvi i pomaže vam izbjeći srčanožilne bolesti.
Prestanite pušiti
Ova loša navika može oštetiti pluća i srce. Pušenje povećava šanse za srčanožilne bolesti i rak.
Joga
Stres i depresija su dva glavna uzroka srčanih bolesti. Joga opušta tijelo, duh i dušu. Radite jogu kako bi vaše srce bilo zdravo.
Crveno vino
Čaša crvenog vina je vrlo dobra za srce. To je resveratrol, koji sprječava stvaranje krvnih ugrušaka, a također povećava razinu HDL kolesterola. Čaša crnog vina za žene i dvije čaše za muškarce na dan su dobre za poboljšanje zdravlja srca.
Smanjite unos soli
Smanjenjem soli kontrolirate krvni tlak i štite srce od bolesti, pa na taj način poboljšavate zdravlje vašeg srca.
Trigliceridi
Ovo je još jedna vrsta lipida, kao što je kolesterol, koji se nalaze u krvi. Visoka razina triglicerida u krvi može povećati rizik od srčanih bolesti. Zasićene i trans-masnoće bogate su trigliceridima, pa ih izbjegavajte.
Foto: Unsplash