Kemija u vezi može se manifestirati na čak sedam načina: Evo što oni znače
Svi govore o kemiji kao o čarobnom sastojku koji nam je potreban u vezi, no postoji više vrsta kemije. Bilo da se radi o dogovoru iz prošlog ži...
Izbor koliko djece ćete imati vrlo je osobna odluka, i sve dok ona ne utječe na druge i čini obitelj sretnom, nitko se u to ne bi trebao miješati. Ipak, japanski psiholog Satoshi Kanazawa smatra drukčije. On je istraživanjima došao do zaključka kako se inteligencija može prenijeti na mušku djecu zahvaljujući X kromosomu. Poznato je da je opća inteligencija nasljedna, a on je dokazao kako dječaci inteligenciju nasljeđuju od majke, dok ju djevojčice nasljeđuju i od majke i od oca.
Kanazawa u svojoj knjizi tvrdi kako se sa svakih majčinih 15 IQ bodova želja da ima djecu smanjuje za 25 posto.
Znači li to da inteligentne žene ne žele djecu? Zapravo ne, puno je drugih utjecaja kojima smo izloženi tijekom života koji mogu odmoći ili pomoći u donošenju odluke o broju djece koje ćete imati. Treba imati na umu da priroda i geni nisu jedina stvar koja dovode do pametne djece, odgoj tu ima vrlo veliku, čak i najvažniju ulogu. Koeficijent inteligencije samo može pripomoći kod donošenja odluke, ali svakako nije presudan.
Očekivanja roditelja čine djecu boljom, pa su tako prvorođena djeca gotovo uvijek pametnija, ali to nema veze s genima, nego isključivo s činjenicom da od prvog djeteta roditelji imaju puno veća očekivanja, kako prenose mediji.