Ove jeseni biramo stvarčice za dom u boji bundeve
Jesen je godišnje doba koje definitivno najviše obilježava jedna boja - a to je boja bundeve. Mi smo poželjeli ovu boju unijeti i u svoj dom!La...
Kvalitetan deterdžent i dobar omekšivač jako su važni da bi rublje mirisalo po svježini, no imajte na umu da i perilicu rublja treba povremeno očistiti od ostataka deterdženta i omekšivača.
Želite li čisto i mirisno rublje, važno je izabrati dobar deterdžent i omekšivač koji dugo zadržava miris. No ako rublje koje ste izvadili iz perilice ne miriše po “friško” opranom, ili možda ima ustajali miris, razmislite o mogućim pogreškama, ili o tome da češće počnete čistiti perilicu rublja.
Naime, rublje koje operete navečer, pa ono stoji u perilici nekoliko sati da biste ga tek ujutro prostrli na sušenje, može izgubiti miris po svježini. Ako nemate druge nego prati na večer, a sušiti tek ujutro, ostavite barem vrata od perilice otvorena, kako bi višak vlage isparavao, umjesto da se rublje u toj vlazi “kiseli”.
Dva do tri puta godišnje dobro očistite perilicu. Za to su vam dovoljne 2 šalice octa koje ćete pomiješati sa 2 šalice vode. Namočite u to krpicu i njome prebrišite bubanj i unutrašnjost perilice te gumu u vratima.
Dobro prebrišite sve utore na gumi u koje se mogu zavući ostatci deterdženta, omekšivača, maramica ili računa koje ste oprali sa hlačama i slično.
Potom pokrenite ciklus pranja bez deterdženta. Pomiješajte 1/4 šalice sode bikarbone i istu količinu vode, pa to ulijte u posudicu za deterdžent i pokrenite ciklus pranja na višoj temperaturi.
Kad ciklus pranja završi, operite posudicu za deterdžent toplom vodom, pa još jednom pokrenite kraći ciklus pranja tako da u posudu za prašak dodate pola šalice octa.
Nakon svakog pranja obrišite bubanj i gumu suhom krpom te ostavite vrata perilice napola otvorena.
Foto: Unsplash